Tagy

ultimate book tag

18. července 2016 v 10:20 | Heaven
Děkuji Smile Jane za nominaci do knížního tagu... Už tu dlouho žádný nebyl a otázky vypadají zajímavě.

1. Dělá se ti špatně, když čteš v autě?
Ano - dělá se mi špatně i když čtu SMSku nebo koukám do mapy :D Ale jednou jsem si četla v autobuse a nic mi nebylo...

2. Jaký styl psaní autora je pro tebe originální a proč?
Styl psaní Cassandry Clare je velmi charakteristický, ale nemyslím to ani v dobrém slova smyslu. Spíš mi připadá, že se opakuje a recykluje sama sebe, trochu jako televizní program. Nedokážu si teď vůbec vzpomenout, čím je přesně je originální J. K. Rowlingová, protože jsem od ní už dlouho nic nečetla, ale určitě má svůj osobitý styl. I John Green má osobitý styl v tom, že všichni mužští hlavní hrdinové jsou zamlklí troubové a jejich kamarádi dělají přiblblé vtipy, které čtenář občas těžko chápe...

3. Harry Potter nebo Stmívání? Obhaj se třemi body.
Harry Potter za všech podmínek.
1. příběh - Nenamlouvejte mi, že Stmívání má lepší zápletku než Harry Potter. Možná je to už moc dlouho, co jsem viděla čtvrtý díl, ale přijde mi, že ve Stmívání jde jen o lásku dvou hlavních hrdinů a v Harry Potterovi je tam i něco víc.
2. postavy - J. K. Rowlingová vytvořila originální a různorodé charaktery, které buď milujete nebo nenávidíte. Ve Stmívání mi přijdou postavy spíše ploché a to ani nemluvím o Belle a její otravnosti. Ne že by byl Harry takový zlatíčko, nikdy jsem ho moc nemilovala, ale ostatní postavy mi přirostly k srdci mnohem více než kdokoliv ze světa upírů a vlkodlaků.
3. svět - Už se asi opakuju, ale Stmívání se mi nevrylo natolik pod kůži, abych četla Fanfikce a vracela se znovu do svého oblíbeného fantasy světa. Možná proto, že svět kouzelníků je mnohem propracovanější, přeci jenom, je to celá "dimenze", vlkodlaci a upíři ze Smtívání jen "žijí" v našem světě. (nepletu se, že jo?)

4. Čicháš k novým knížkám?
Ne tak, že bych po stránkách jezdila nosem, ony jsou cítit sami o sobě. Ty staré jsou také cítit, ale podstatně hůř, že...

harry potter, always, and book image


tag - 11 náhodných otázek #2

27. dubna 2016 v 15:53 | Heaven
Před pár měsíci jsem dělala podobný tag. Otázky jsem "přebrala" z tumblru, jelikož jsem chtěla zkusit nějaké nové, které na blozích ještě moc nejsou :)

1. Jsi ranní ptáče?
Vlastně ani ne. Nejlepší je vstávat v době, kdy chcete, ať to je v sedm nebo v půl jedenácté. Ranní vstávání mi nedělá moc velký problém. Když musím, tak vstanu, ale o víkendu si ráda přispím. Nesnáším, když mě někdo vzbudí třeba vysáváním...

2. Považuješ se za populární?
Rozhodně ne. Popularita je nesmysl, nic to o člověku neříká. Vzpomínám si na teenagerský komedie, kde si šedá myška při pohledu na královku školy povzdychne: ,,Já chci být taky tak populární!". Ti, kteří královnu školy obdivují jsou mnohdy stejně jen falešní kamarádi. V porovnání s moji školou - když vidím, kdo je mezi populárními, říkám si, že jsem vlastně šťastný člověk, protože k nim nepatřím.

3. Co tě dělá zranitelnou?
Neumím moc dobře argumentovat s lidmi, kteří na mě útočí. Nemám ráda konflikty. Pak se rozčílám a akorát oplácím útok místo toho, aby to rozumně vyřešila - a jen tak na to nezapomenu.

4. Jaký je tvůj oblíbený předmět?
Těžko říct. Mám ráda český jazyk a literaturu, ovšem hodiny někdy bývají nudné. Dějepis je taky dobrý, zvlášť teď, když probíráme 2. světovou válku. Základy společenských věd mě baví, protože právě bereme psychologii a ta mě zajímá. Angličtina je fajn (hlavně se tam člověk nepřetrhne), ovšem učitel nám pořád předhazuje svoji filozofii a občas je to hodně otravné.

animal, crazy, and pet image

5. Kočky nebo psi?
Další těžká otázka. Miluju kočky i psi, i když ani jednoho z nich doma nemám. Každý má své výhody... Opravdu se nemůžu rozhodnout :D

6. Čokoláda nebo sladkosti?
Raději si dám čokoládu. Dám si ráda téměř cokoliv sladkého, ale čokoláda u mě vede.

7. Myslíš, že budeš jednou slavná?
Ne, nebudu. Tohle není pro mě. Neuměla bych v tom chodit. Hlavně neplánuju žádnou hvězdnou karieru herečky nebo zpěvačky, takže pokud někoho nezavraždím, hvězda ze mě nebude.

8. Máš ráda šaty?
Ano! Sice mě od října do května uvidíme nejspíš v dlouhých džínách, ale šaty, pokud je příležitost, nosím ráda. Doma mám 4 šaty, z toho jedny hodně společenské, ty nosím jen na plesy a další i na běžné nošení. Už se nemůžu dočkat, až si je zase vezmu na sebe.

dress, fashion, and pink image

9. Byla jsi roztomilé dítě?
Asi jo. Nedávno jsem koukala na fotky z doby, kdy mi bylo asi 9 nebo 10 a tam jsem byla opravdu roztomilá. Měla jsem ještě ofinu a světlejší vlasy. Postupem času mi začaly tmavnout a teď jsem spíše tmavá blondýna. Ale jako menší dítě jsem nebyla tolik roztomilá. Tedy podle babičky samozřejmě ano, ale...

10. Poslední film, který jsi viděla?
Inside Out (V Hlavě) - moc krásný a dojemný film, brzo bude recenze :)

11. Která seriálová postava je ti nejblíže?
Asi to bude Georgia Lassová z Mrtví jako já. Tento seriál není moc známý, což je škoda, protože je plný moc hezkých myšlenek. Georgia mi kolikrát tolik připomínala mně - nevěděla, co se svým životem, nevěděla kdo je a jestli vůbec chce někým být a kdybych měla sestru, byla by zrovna taková, jako byla Georgiina sestra. A co teprve její máma, ta mi snad v každé druhé scéně připomíná tu moji :D

tag - 11 náhodných otázek

23. ledna 2016 v 11:01 | Heaven
Jelikož nemám moc náladu hledat nějaký originální tag, který by mě bavil, rozhodla jsem se převzít jeden z tumblru. Jde o soubor náhodných otázek, některé už jste tu možná viděli v jiném tagu, některé ne... Pokud ho chcete také vyplnit, šup do toho :)

1. Chodila bys s někým osmnástiletým vzhledem k tomu, kolik ti je teď let?
Ano, celkem bez problému. Samozřejmě pokud by to nebyl někdo ze třídy nebo ročníku... :D

2. Preferuješ přátelství s klukem nebo holkou?
Nejspíš s holkou. Každý má své výhody. U holek je vetší riziko, že si budou závidět, pomlouvat se, což ale neplatí u všech. Kluci jsou v těchto věcech zase větší pohodáři, ovšem je tu vyšší riziko, že jeden z nich bude cítit něco víc než jen přátelství.

friendship, girls, and beach image

3. Usmála by ses na cizince?
Abych se smála na cizí lidi, potřebuju mít sama zatraceně dobrou náladu. Je to hezké, když se na vás někdo jen tak usměje, ne?

4. Jak právě teď vypadáš?
Jako obvykle, domácí oblečení, žádný extra účes, tmavomodré nehty...

5. Jak často posloucháš hudbu?
Skoro pořád. Když něco dělám, i když se učím, když cestuju... Pokud jsou ale kolem mě ostatní lidé, snažím se je moc neignorovat (pokud se s nimi mám o čem bavit).

6. Jsi společenský nebo nespolečenský člověk?
Právě v toto období neodpodívá moje chování neposlečenskému člověku. Ale někdy ano. Někdy mi lidé vážně vadí, otravují mě, ale jindy se nimi chci bavit. Vždycky si od nich ale musím odpočinout.

7. Jsi dobrá ve skrývání pocitů?
Myslím, že ano. Někdy se dokážu tak skvěle neutrálně tvářit ("poker face"), že bych měla dostat Oskara :)

8. Zajímáš se o to, jestli o tobě lidé mluví špatně?
Každý o každým nějak mluví. Nemusí to být nutně pomlouvání, ale vždycky se probírá někdo jiný. Já nejsem výrazná, ale určitě seru spoustu lidí a dokonce i vím proč (protože mě moc neznají), takže si nedělám žádný naděje. Nikdy mě nebudou mít všichni rádi. Vlastně mě to ani nijak nežere.

9. Řekni, co budeš dělat zítra.
Nic. Absolutně nic, budu se jen válet a flákat, protože ani jedno z toho už jsem dlouho nedělala a možná dočtu i knížku.

bitch, cara, and model image

10. Jsi na všechny milá?
Ne, nevidím v tom žádný důvod. Neznamená to, že nejsem milá na nikoho, ale nebudu milá na někoho, kdo se ke mě bude chovat hnusně.

11. Kdyby jsi měla vymazat kompletně jeden rok života, který by to byl?
2010 nebo 2011. To byly kompletně na nic roky.

christmas tag

21. prosince 2015 v 14:49 | Heaven
A hele, další vánoční článek. Trošku neplánovaný, abych pravdu řekla. Byla jsem totiž nominována do tagu u Coneji. Za nominaci moc děkuju, budu se snažit otázky nějak rozumě vyplnit. Nikoho nominovat nebudu, ale kdyby měl někdo zájem udělat tento tag, směle do toho. Jen prosím nekopírujte můj nadpis, dal mi docela zabrat.

1. Jaký je tvůj oblíbený vánoční film?
Nejraději mám pohádky. Tři oříšky pro popelku, Princezna se zlatou hvězdou, Mrazík, Anděl Páně a Byl jednou jeden král. Z dalším filmů mám ráda Pelíšky, Lásku nebeskou, S tebou mě baví svět... a to bude asi vše. Nemám moc ráda takové ty rodiné komedie o šílených Vánocích. Nevím, nikdy mě to moc nechytlo.

love actually and thomas sangster image

2. Měla jsi někdy bílé vánoce?
Někdy určitě, jenže už je to tak dávno, že ani nevím, jak dávno to je. Vzpomínám si, že kolikrát byl na druhý svátek vánoční sníh. Když jsme s rodičema jezdili k babičce, chodili jsme po venku a sníh docela byl... Škoda, že je na vánoce tak málo sněhu. Sníh by krásně dokreslil tu romantickou atmosféru, že?

social media book tag

1. listopadu 2015 v 14:27 | Heaven
Tento nevšední tag jsem našla u Našťy. Smysl spočívá v tom, že ke každému druhu sociální sítě podle její charakteristiky. Nebojte se, není to nijak složité. Jdeme na to :)

Twitter - tvoje nejoblíbenější knížka pod 200 stránek


Musela jsem projít svůj seznam na Databázi knih, protože netuším, které z mých přečtených knih by mohla mít méně než 200 stran. Většinou čtu knihy s větším počtem stran. Nakonec jsem narazila na Malého prince. Je to opravdu kouzelná knížka, ke které si najdou cestu především starší čtenáři. Měla jsem ji ve své poličce na knížky už od děství a také že jsem se ji pokoušela číst, ale vůbec se mi tenkrát nelíbila. Nejspíš proto, že jsem ji tenkrát nechápala. Jednou si ji budu muset přečíst znovu. Třeba dnes odpoledne.

school tag

12. října 2015 v 15:40 | Heaven
Tento tag jsem našla u Monii. Jelikož je školní rok v plném proudu, rozhodla jsem se pro něco oddechového, co mi nedá tolik práce... Mimochodem, článek je přednastavený. Pondělky mám docela plné. Přijdu ze školy a za chvilku jdu na bus a jedu do autoškoly. Zatím se neděje nic, o čem by bylo vhodné psát - asi počkám až na jízdy.

Máš ráda školu?
Možná to bude znít divně, ale v jistém smyslu ano. Samozřejmě, že spoustu věcí týkajících se školy jsou zbytečné a otravné, ale jelikož už jsem celkem dlouho na střední, došlo mi, že se učíme pro sebe, jinak bychom tam ani být nemuseli.

Učíš se ráda?
Jak co a jak kdy. Spíš ne.

Jaký je tvůj nejoblíbenější předmět?
To je docela těžký. Asi čeština.

tag: my furry friend(s)

1. září 2015 v 12:37 | Heaven
Jelikož i já mám doma dva mazlíčky, rozhodla jsem se o nich něco napsat pomocí tagu, který jsem našla zde. Jsou to dvě samičky osmáka degu...


1. Jaká mají jména? Kdo je vymyslel?
Jelikož jsou to ségry, bylo lepší vybrat podobná jména. Jmenují se Tatranka a Kokoska. Už nevím, kdo přesně je vymyslel.

2. Jaké je to plemeno?
Jak už jsem psala v úvodu, jsou to osmáci degu.

tag: liebster award

8. srpna 2015 v 17:17 | Heaven
Už jsem tento tag ciděla na několika blozích (zní to trochu divně, že jo?) a nakonec jsem byla také nominovaná, takže ho také vyplním. Hodí se, jelikož zrovna nevím, o čem psát. Nominovala mně Andey, za což jí děkuju :)

Pravidla:
1. Poděkuj blogerovi, který Tě nominoval.
2. Napiš 11 faktů o sobě.
3. Odpověz na 11 otázek, které jsi dostal/a od toho, kdo Tě nominoval.
4. Nominuj dalších 11 blogerů, kteří tohle vše budou dále dodržovat.

11 faktů o mně:
1. Jsem jedináček.
2. Před spaním často poslouchám hudbu.
3. Bydlím v severních Čechách v malém městě.
4. V letošním roce jsem se naučila pít kafe.
5. S blogem jsem začínala před 6 lety
6. Nerada se fotím.
7. Ráda nakupuju, nejraději oblečení nebo kosmetiku. A jídlo taky, samozřejmě.
8. Mám ráda animáky.
9. Mám hodně bledou pleť a téměř okamžitě se spálím, proto se musím v létě dost mazat, hlavně, když jdu někam na výlet.
10. Chtěla bych se zlepšit v angličtině.
11. Vymýšlení těchto faktů mi zabralo opravdu hodně času :D

Odpovědi:
1. Líbí se ti tvoje jméno, nebo bys chtěl/a jiné?
Křestní jméno se mi vlastně i docela líbí. Na příjemní jsem si zvykla, i když bych ho bez váhání změnila. Ale není tak strašné.
2. Jak bys reagoval/a, kdy by ti cizí člověk na ulici řekl, že tě miluje?
Asi bych se smála a pak se o tom napsala článek :D Samozřejmě záleží na tom, kdo by to byl...
3. Jaký je tvůj nejoblíbenější citát?
"Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít." - Jan Werich
4. Jakou nadpřirozenou schopnost bys chtěl/a mít?
Létat nebo být neviditelná. To by byla sranda...!
5. Jaká chuť zmrzliny bys chtěl/a být? Např.: bonbon s avokádem atd.
Na to neumím dost dobře odpovědět, ale určitě nějaká dobrá, ne žádná splácanina jako šmoulová.
6. Tvoje nejoblíbenější knížka?
Je mi líto, neumím říct jednu nejoblíbenější.
7. Díváš se na černobílé filmy?
Moc ne. Ale nic proti ním nemám. Líbilo se mi Frankenweenie :D
8. Tvůj nejoblíbenější módní doplněk?
Hodinky, bez těch jsem ztracená. Jo a taky stříbrný prstýnek, který nosím pořád.
9. Jaká je tvoje oblíbená hláška z filmu nebo seriálu?
,,Kam až sahají Hujerovi?"... tenhle film je prostě nesmrtelný :D
10. Kde bys chtěl/a teď být?
Naložená v bazénu.
11. Máš rád/a překvapení?
Když jsou to dobrý zprávy tak jo.

Odpovědi na otázky od Alenky:

1. Kdo jsi?
Děcko, které by mělo už brzo dospět, ale není na to připravené.
2. Co chceš?
Menší vedro.
3. Jak toho dosáhneš?
Asi dneska přespím v mrazáku nebo už nevím.
4. Jaké jsou tvé chyby?
Odháním od sebe lidi a nevím proč.
5. Co ti jde? V čem si dobrý?
To by jste rádi věděli, co? Ostatně, já taky.
6. jak moc myslíš na sebe?
Přiměřeně. Někdy moc a někdy moc málo.
7. Koho považuješ za svůj vzor?
Asi svoje rodiče.
8. Čeho se bojíš?
Vos, volně pobíhajících psů, nemoci, smrti, bolesti
9. Jaké jsou tvé sny?
Nic takové jako hrát na Brodwayi to není, ale spíš dostudovat vysokou a najít si slušnou práci.
10. Pro co nebo koho by jsi se obětoval/a?
Určitě by se někdo našel :D
11. Jak chceš prožít svůj život?
Tak, abych toho nelitovala.

Moje otázky:
1. Chodíš rád/a do bazénu, na koupalište atd.?
2. Čaj nebo káva?
3. Za co nejvíce utrácíš?
4. Kam jdeš, když si chceš odpočinout?
5. Oblíbené barvy?
6. Hraješ (nebo jsi hrál/a) The Sims?
7. Oblíbené kapely?
8. Píšeš články na téma týdne?
9. Máš ke své škole spíš pozitivní nebo negativní vztah?
10. Vysněné povolání?
11. Kam to chceš dotáhnout s blogem?

Nominuji:

Tag samozřejmě dělat nemusíte, pokud nechcete :)

tag: too much information (part 1)

10. července 2015 v 11:30 | Heaven
Okay, další "vyzvídací tag" je na řadě. Jelikož je tu padesát otázek, rozdělila jsem ho na 2 části. Otázky jsem ukradla zde.

1. Co máš zrovna na sobě?
Modrobílé kraťasy a černé tričko s kresleným psem, který má vyplazený jazyk. V tomhle horku vypadá trochu jako já :D

2. Bylas někdy zamilovaná?
Jop.

3. Prošla sis někdy příšerným rozchodem?
Naštěstí ne. Forever alone.

tag: 20 faktů o mně

30. června 2015 v 15:32 | Heaven
Hledám nějaký tag s neobvyklými a ne úplně blbými otázkami, nějaká inspirace? Kdyby jo, byli by jste moc hodní, kdyby jste mi hodili odkaz do komentářů :) Snažila jsem se vymyslet fakta, která nebudou úplně nudit, tak snad se mi to povedlo...

1. Moje křestní jméno je Kateřina. Nevadí mi, jsem zvyklá. Existují i mnohem horší jména. Ale co nesnáším je zkrácenina Katka. Zní to strašně... hrubě.

2. Moje nejoblíbenější barva je černá. Trochu záhadná, elegantní a praktická. Hodí se kamkoliv a nemůžete s ní nic zkazit (snad kromě svatby). Ještě mám ráda bílou, červenou, modrou a fialovou.

Fashionable | via Tumblr

3. Ráda cestuju. Někdy je i samotná cesta velký zážitek. Třeba spaní v autobuse, první cesta letadlem... Chtěla bych procestovat hlavně Evropu. Ostatní země mně také lákají, ale přiznejme si, že třeba severní Afrika teď není úplně bezpečná.

4. Nejsem optimista nebo pesimista. Spíše něco mezi. Snažím se být především realista (občas je to ale těžké).

zombie apocalypse book tag

8. června 2015 v 16:42 | Heaven
Tento zajímavý tag jsem viděla už na několika blozích (třeba zde) a proto jsem se ho rozhodla taky vyplnit. O co jde:
- vybere si 5 knih
- ke každé knize připadají dvě otázky ohledně zombie apokalypsy
- postavy se vybírají podle toho, které jméno vám jako první padne do oka při otevření na náhodné stránce

1. Smečka (Andrea Cremer)

tag: get to know me

9. května 2015 v 15:24 | Heaven
Přišla jsem na to, že jsem o sobě tolik ještě nepsala. Vlastně jo, ale ne v žádném uceleném článku. No, čas s tím začít, co říkáte? Tento tag jsem našla zde.

1. Jsi po někom pojmenovaná?
Mám takový pocit, že ano. Mamčina sestra (moje teta), se jmenuje stejně a moje prababička se taky jmenovala stejně jako já... takže zřejmě ano :)

2. Kdy jsi naposledy plakala?
Hm... asi ve středu.

3. Máš děti?
Ne. Zatím ne.

4. Kdyby jsi byla někdo jiný, kamarádila by jsi se sama se sebou?
Myslím, že jo. Ale asi by to chtělo dost trpělivosti :D

5. Jsi často sarkastická?
Vlastně docela ano. Ale snažím se dáva pozor, aby to nazašlo za snesitelnou hranici.

Untitled

6. Zkusila by jsi bungee-jumping?
Musel by mně někdo pořádně vyhecovat, ale nakonec bych do toho šla. Chci si vyzkoušet ten pocit. Musí to být něco úžasného.

7. Jaké jsou tvoje oblíbené cereálie?
Lupínky, čokoládové kuličky, ovocené musli, čokoládové musli... všechny! :D

20 beauty questions tag

26. března 2015 v 14:25 | Heaven
Tento povedený Tag jsem našla u *Des a rozhodla jsem se ho rozšířit dál. Ke kosmetice mám poměrně vřelý vztah, tak se pojďme podívat na otázky a následné odpovědi...

1. Vzpomínáš si na svůj první kosmetický produkt?
Jo, byla to taková obyčejná řasenka od Miss Sporty. Nevím, jak se jmenuje, možná už ji ani neprodávají, ale byla ve tmavě modrém obalu. Nebyla moc dobrá, jsem ráda, že jsem zkusila nové.

2. Popiš perfektní řasenku. Už jsi takovou našla?
Nesmí slepovat řasy, musí rychle schnout, řasy musí prodloužit, ale zároveň zhustit a trochu natočit. A také musí být sytě černá a netvořit žmolky. Takové se blíží řasenka Giant Curl od Gabrielly Salvete.

3. Jaké krytí preferuješ u make-upu?
Takové, aby zakrylo aktuální množství pupínků na mém obličeji. Řekněme střední.
💄

harry potter tag

11. března 2015 v 15:16 | Heaven
Tento Tag jsem našla u Sisse. Rozhodla jsem se ho vyplnit proto, že Harry Potter je zkrátka moje srdcová záležitost...

Oblíbená kniha?
Je to strašně těžké, protože zbožňuju všechny díly... ale nejraději mám asi Fénixův řád. A taky Relikvie smrti a Prince dvojí krve. No tak nic :D

Oblíbený film
Vězeň z Azkabanu. Díl, který jsem viděla nejvícekrát a taky jako první, překvapivě. Znám ho asi nejlépe a proto ho mám nejraději.

Nejméně oblíbená kniha?
Žádná, zbožňuju všechny,

Harry

Část filmu, či knihy, která tě dokázala rozplakat?
Jednoznačně příběh Snapea a Lily na konci celé série. A taky smrt Freda, Nymfadory, Remuse a dalších při Bitvě o Bradavice.

Oblíbená postava?
Fred a George, Hermiona, Luna, Lord Voldemort, Bellatrix, Malfoyovi... je jich hodně.

would you rather tag (book version)

4. března 2015 v 13:08 | Heaven
Tento zajímavý Tag jsem našla u Julči a jelikož mi přijde zajímavý, rozhodla jsem se do něj také zapojit. Pokud vás zaujem, neváhejte! :)

add a caption

Raději bys...

1. ... četla jen trilogie nebo samostatné knihy?
Samostatné knihy. Triologie úplně nevyhledávám, raději si vybírám za jednotlivé knihy bez pokračování. A to hned z několika důvodů - nemusíte se obávat, že další díly u nás nevyjdou (jakože už se to pár sériím stalo), nemusíte je shánět po všech čertech, nejste zklamaní z nekonečného protahování a kaší nastavovaných prostředků... a tak dále.

2. ... četla pouze knihy psané ženou nebo mužem?
Nejspíš mužem. Samozřejmě se do toho každý autor umí vcítit jinak a dobrý/špatný spisovatel může být jak muž, tak žena. Ale víte jak to chodí. Není to pravidlem samozřejmě, ale mnohdy jde u knih od ženských autorek jen o citovou stránku, což mi v poslední době vadí. Nevím ale proč, je to zvláštní. Raději se přesunu k další otázce... :D
 
 

Reklama