Seriály

parks & recreation

8. června 2017 v 18:01 | Heaven
Už je to asi rok (kurňa dlouhá doba) co jsem naposledy psala o nějakém seriálu. V posledních měsících jsem ani nic nového nerozkoukala a stále jsem ve skluzu se starými dobrými seriály. Ovšem počítám s tím, že v létě budu mít dostatek prostoru na nové seriály (pár už jsem si jich vyhlídla). Teď bych vám ale ráda představila jeden seriál, který jsem začala sledovat zhruba před rokem.

Výsledek obrázku pro parks and recreation
komedie, sitcom
2009 - 2015
Amy Poehler, Rashida Jones, Nick Offerman, Aubrey Plaza, Chris Pratt, Aziz Ansari a další

Pro české diváky trochu netradiční seriál, který není veřejnosti tak dobře známý. Ovšem na sociálních sítích jako je Tumblr ho dobře zná každý druhý. Hlavní postavou je Leslie Knope, iniciativní zástupkyně vedoucího odboru Městské zeleně (Parks and Recreation) z fiktivního městečně Pawnee v Indianě. Seriál nemá pevnou dějovou linku (hlavně zpočátku), je založený především na charakterech postav a na tom, co se zrovna děje v jejich životech. Celý seriál je natáčen stylem "mockumentary" - což znamená, že je to takový napůl dokument, kdy čas od času postavy mluví jednotlivě do kamery jako by natáčeli dokument o svém životě.

Pilotní díl je docela zabávaný, takový seznamovací a pro ty, kteří seriál sledují poprvé, dost důležitý. Ale ostatní díly z 1. série (celkem jich je asi 6) můžete s klidem přeskočit, protože nejsou moc dobré a celkem nudné. To vám ale řekne každý, kdo tento seriál shlédl, nejde jenom o můj názor. 2. série vás blíže seznámí s charaktery a je o mnoho lepší. 3. a 4. série mně bavily nejvíce a dál jsem se zatím nedostala, ale to je jen otázkou času.

Vedle Orange Is The New Black, o kterém jsem taky psala, je to jeden ze seriálů, které sledujete hlavně kvůli postavám a jejich charakterům než že by šlo o brutálně napínavou dějovou linii. Jednoduše řečeno, každý má svoje místo a kouzlo. Svým způsobem charismatická a optimistická Leslie Knope, šéf odboru Ron Swanson, kterého bych označila za svoji nejoblíbenější postavu, pohodový a luxus milující Tom Haveford, životem znuděná April Ludgate nebo roztomile přiblbý Andy Dwyer a další.

Jde o seriál s milým a ne úplně vlezlým stylem humoru, ale rozhodně patří k těm lepším sitcomům, které si zaslouží více pozornosti.

Výsledek obrázku pro parks and reaction gif

Výsledek obrázku pro parks and reaction gif

Výsledek obrázku pro parks and reaction gif

orange is the new black

18. února 2016 v 15:40 | Heaven

drama, kromedie
USA, 2013-?
hrají: Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Jason Biggs, Natasha Lyonne a další

Piper Chapman žila spokojeně se svým snoubencem až do té doby, než ji obvinili ze spolupráce s drogovou dealerkou Alex Vause, se kterou měla před lety i vztah. Nastupuje tedy do federální věznice, kde je všechno ještě těžší, než to vypadá. Rozmanitost kolektivu rozvjíjí příběh nejen Piper, ale i dalších vězenkyň.

Děj jsem příliš nerozvláděla hlavně z toho důvodu, že má spoustu vedlejších linií a provázanost příběhu ho neumožňuje jednoduše popsat.

Hlavní postava Piper je ze začátku vyjevená a nejistá z nového prostředí. Měla jsem ji na začátku docela ráda, zdála se být taková v pohodě, jenom trochu moc poučovala ostatní. Možná se jen projevila její pravá osobnost, možná ji změnilo vězení, každopádně mi začala lézt na nervy zvlášť po té, co přehodnotila svoje vztahy. Rozhodně mám mnohem raději jiné postavy. Nicky byla hrozně fajn. Jenom škoda, že od první půlky 3. řady už není v seriálu. Další mojí oblíbenou postavou je Morelová (většinou si všichni říkají příjmením, proto si občas nemůžu vzpomenout na jejich křeštní), která je přítomná po celou dobu seriálu.

Vlastně nemáte šanci se u seriálu nudit, protože se pořád něco děje. Ať už více nebo méně šokujícího. Tvůrci si s ničím neberou servítky a všechno naservírují tak, jak to je. Vězenkyně nemluví jako učebnice. Každopádně jestli vás tento seriál chytne, už vás nepustí. Doporučuji!

oblíbené seriály #2

3. srpna 2015 v 14:06 | Heaven

Teorie velkého třesku/The big bang theory (2007-?)

Na tento seriál jsem se začala dívat náhodou asi před pěti lety. Parta ujetých vědátorů a jedna blondýna od naproti, která jim převrátí život vzhůru nohama. Těžko budu popisovat děj, vzhledem k tomu, že se jedná o sitcom o 8 řadách. Každopádně tuhle partičku jsem si oblíbila. Líbí se mi, že humor, který autoři používají, není tak idiotský jako v jiných amerických sitcomech. Ačkoliv musím říct, že od sedmé série ty vztahy mezi hrdiny připomínají spíš telenovelu.

oblíbené seriály #1

6. července 2015 v 10:48 | Heaven
Mohla bych také představit své oblíbené seriály. Vím, že to dělá většina blogerů, ale nemůžu si pomoct :D Jelikož jich nebude pár, rozhodla jsem se to rozkouskovat na několik (ještě nevím, kolik přesně jich bude) částí.


Red dward/Červený trpaslík (1988 - ?)

Největší srdcovka mezi seriály. Těžko budete hledat seriál, který jsem viděla vícekrát. Můj oblíbený britský humor v podání 3, 4 nebo více členů posádky těžařské lodi Červený trpaslík nacházející se hluboko ve vesmíru, 3 miliony let od Země. Lister, jakožto poslední žijící člověk, byl před 3 miliony (a pár) lety zavřen do stázového boxu kvůli pašování kočky (které jen tak mimochodem čekala koťata) na loď. Mezitím ale došlo k radioaktivnímu úniku a tak to vlastně všechno začalo...
 
 

Reklama