Povídky

literární chvilka #1 - rodinná sešlost

24. dubna 2016 v 16:11 | Heaven
Dříve jsem docela hodně psala. Především různé povídky, které jsem zveřejňovala na své předchozí blogy. Potom jsem s tím ale přestala, protože jsem nedokázala svoje nápady realizovat a nebo jsem ty nápady vůbec neměla. Před pár dny jsem zase dostala inspiraci. Nejde o to, že bych teď začala psát knihu, ale spíš se snažím vykreslit různé pocity a nálady v krátkých povídkách. Možná to bude trochu blábol, nevím, nedokážu svoje výtvory objektivně posoudit. Ale vy to můžete zkusit a já budu vděčná za jakoukoliv odezvu :)

Jaro. Mělo by mělo být plné energie, ale já jako bych žádnou neměla. Na celém světě se život po zimě znovu probouzí a na mě to nemá žádný vliv. Zejména dnešní odpoledne bylo divné.

Rodinná sešlost nebo spíše "slezina", jak by řekla moje sestra, byla v plném proudu. Od včerejšího večera jsem společně s mamkou připravovala úžasné pohoštění pro lidi, kteří si toho stejně nebudou vážit. Pro lidi, se kterými jsem měla společné jen jméno. Otcovi příbuzní. Snobská rodina, jež sama sebe považovala za šlechtu. Sice to nikdo z nich netvrdil, ale jejich chování to dokazovalo. Moji matku, která pocházela z chudších poměrů, měli za něco méněcenného - tudíž mě i moje sourozence taky. Ačkoliv jsme na ně chtěli udělat dobrý dojem, nikdo to neocenil, snad kromě otce. Otcovi rodiče k nám přijížděli třikrát do roka, ovšem jednou za rok byla velká rodinná sešlost a přijeli i ty nejvzdálenější sestřenice jen aby mohli dát najevo svou okázalost. Nechtělo se nám nic připravovat. Nechtěli jsme tyto pokrytce na své zahradě a ve svém domě. Hlavní slovo měl ale stále ještě otec a odpor byl marný.
 
 

Reklama