30 days music challenge

30 days music challenge - day thirty

3. července 2015 v 14:13 | Heaven

Den 30. - jak vnímám dnešní hudbu


Tak, a máme tu poslední den challenge. Po prázdninách zřejmě vyberu něco jiného, na čem bych pracovala. Ale to je teď jedno, vraťme se k tématu. Jak vnímám dnešní hudbu je poměrně těžká otázka.

Nejvíce mně asi rozčiluje to, že je všechno o penězích. ,,Musíme natočit takovou a takovou nahrávku, hlavně, aby se líbila a prodávala..." Je mi jasný, že zpěváci/hudebníci se také musí nějak živit. Kdyby ti, kteří patří mezi nejslavnější interprety současnosti, hráli jen to, co chtějí, mají to jako koníčka po práci, občas vystoupí někde v hospodě a konec. Každá strana musí udělat nějaké ústupky... Ale ještě nutně neznamená, že co je mainstream, to je špatné, jak to občas slýchávám. Když mám oblíbenou kapelu, která není tak známá, přijde mi tak nějak logický, že jim přeju úspěch. Na druhou stranu mně pak rozčiluje, že člověk, který zná dvě jejich nejznámější písničky, tvrdí, že je jejich největší fanoušek.

Guilty 😂but they still love me ❤️

Xx

Music
Pin von Craig D Melville auf „True“ | Pinterest

V době internetu máme miliony možností, jak objevovat novou hudbu. Pamatuji si, jak mi rodiče vyprávěly, že za svého dětství (v době komunismu) těžko sháněli desky zahraničních umělců a když už nějaké sehnali, popůjčovali si je po kamarádech a nahrávali přes mikrofon na kazeťák. A my máme všechno naservírované na stříbrném podnose, no není to úžasné? Nemusíte ani zvednout zadek od počítače, aby jste si došli koupit cédéčko. Všechno se dá poslouchat online, ať už legálně nebo ne. Využijte toho. Upřímě, lituji lidi, kteří poslouchají jen hudbu z rádia typu Evropa 2 a podobně. Pominu-li fakt, že moderátoři jsou antivtipní chudáci, kteří se smějí jen vlastním vtipům, hrají pořád dokola to samé. Já si také pouštím pořád ty samé písničky, dá se říct, ale jenom když chci a nepotřebuji je slyšet na každém rohu. Abych nebyla tak nespravedlivá, i díky rádiu jsem přišla na pár oblíbených písniček. Ale ne přes ty největší stanice. Proto si hledám hudbu sama. Přes doporučení, přes Youtube, Deezer a tak dále. Nebýt toho, přijdu o spoustu úžasných kapel, o které bych jinak ani nezavadila. Pamatuju si, že jsem nedávno na netu zavadila o článek, nebo šlo snad jen o titulek, který hlásal, že Lunetic (pamatujete si na ně ještě?) jsou populárnější než Michael Jackson... LOL, někdo se zřejmě zapoměl zmínit, že průzkum nebyl prováděn celosvětově, ale kdesi na české diskotéce v polovině 90. let. No, alespoň jsem se zasmála.

Tak kdo vyšel na vás, pochlubte se! :D
zdroj obrázků: Weheartit

30 days music challenge - day twenty nine

13. června 2015 v 16:28 | Heaven

Den 29. - 15 náhodných písní z mého přehrávače

A jdeme do finále, přátelé! Předposlední den této challenge... V mobilu mám něco kolem 750 písní, takže je opravdu z čeho vybírat. Kromě poslouchání písniček svůj mobil prakticky nepoužívám, protože je celkem zastaralý. Ale i tak mi stačí. Řekla jsem si, že by bylo dobré se ke každé písničce alespoň pár slovy vyjádřit, aby to nebylo tak suché...

To, co je pro FOB typické, jsou popěvky na začátku (a uprostřed) písní. Musím říct, že když jsem začala poslouchat Folie A Deux, tak se mi pletla s She's My Winona, kde je ten popěvek hodně podobný. Co taky nechápu je fakt, proč si zvou ke spolupráci rapery. Tady můžete slyšet Lil Wayna.

Oblíbená skladba z alba Born To Die. Mám ji spojenou s létem, protože jsem ji poslouchala v létě před 3 lety, pokud dobře počítám. Některé části jsou dokonce takové rychlejší...

Tuhle písničku jste mohli slyšet s dubnovém playlistu. Úžasná, procítěná píseň.

30 days music challenge - day twenty eight

6. června 2015 v 15:17 | Heaven

Den 28. - nejneoblíbenější píseň

Je hodně písniček, které mám ráda, ale na druhou stranu je i dost písniček, které nemusím nebo přímo nesnáším. Většinou jde o rádiové hity, které slyším v každém obchodě, zpravidla boybandy (nejsem proti nim nějak vyhněná, ale prostě mi nesedí), bývalé (nebo dokonce součané) disney hvězdy a neoblíbené žánry. Ale je tu jedna písnička, která mně v posledních měsících sere ještě víc než všechny ostatní dohromady. Pravidelně sleduju americkou Billboard (prodejnost singlů a alb) a nechápu, proč je tato zpěvačka stále tak vysoko. Slyšela jsem od ní dohromady asi 3 písničky a stačilo mi to do konce života. Nepřijde mi ničím vyjímečná, naopak další tuctová zpěvačka do počtu. Roztomilý kukuč vám přidá nějaké body navíc, ale nejde tu náhodou o hudbu?

Megan Trainor - All About That Bass

30 days music challenge - day twenty seven

22. května 2015 v 15:01 | Heaven

Den 27. - píseň v jiné řeči, než je AJ

Mohla jsem vybrat něco francouzsky, ale proč, když jsme Češi. Faktem je, že poslouchám více anglicky zpívaných písniček, ale mám ráda i české. Většinou ty starší než nové. Nevím, čím to je, ale možná je to tím, že prostě musí nechat chvíli uležet. Výhodou taky je, že si ji stačí poslechnout jednou, dvakrát a už znáte text. Anglicky zpívané písničky si musím naposlouchat mnohem více. Přidám sem několik svých oblíbených písniček...

Lucie - Amerika
Absolutní špičky v oblasti české hudby. Perfektní text i hudba. Vždycky si ji ráda pustím, málokdy ji v mobilu přeskočím.

30 days music challenge - day twenty six

16. května 2015 v 17:56 | Heaven

Den 26. - oblíbená píseň, která má v názvu jméno

Takových písní je docela dost, ale vybrala jsem jednu, která se hodí pro mou aktuální náladu. Je to taková ukolébavka. Jsem psychicky i fyzicky unavená, ale cítím se dobře. Zítra je tu objeví podrobnější informace. Tuto píseň by jste mohli znát, ačkoliv už je to pár let, co byla vydaná :)

Plain White T's - Hey There Delilah

,,Hey there Delilah
What's it like in New York City?
I'm a thousand miles away
But girl tonight you look so pretty
Yes you do
Times Square can't shine as bright as you
I swear it's true"

30 days music challenge - day twenty five

10. května 2015 v 14:25 | Heaven

Den 25. - první píseň, co jsem slyšela od své oblíbené skupiny

O Paramore už jsem se zmiňovala, tak je vynechám, ať se pořád neopakuju. A u většiny kapel nedokážu určit, kterou písničku jsem měla ráda jako první. Většinou už je to nějaká doba, co je poslouchám. Ale pamatuju si na první písničku od Fall Out Boy. Připadala mi taková známá, jako by ji už někde slyšela - možná že ano, ale zpětně už si vážně nevzpomínám kde. Určitě jí znáte, patří totiž k jejich nejúspěšnějším. Nevím jak vy, ale u spousty interpretů to mám tak, že začínám na jejich známějších písničkách, hitech, který zná i ten, který se jim nevěnuje a postupně jdu dál. A zjišťuju, že nejlepší nemusí být jejich nejznámější písničky, ale objevíte jakési "poklady", které máte mnohem raději než hity. Časem se prostě oposlouchají. Ale u téhle se mi to ještě nestalo. FOB jsem začala poslouchat tak před půl rokem a tato by se dala zařadit do TOP 10. Jestli neznáte, poslechněte ;)

Fall Out Boy - Thnks Fr Th Mmrs,,One night and one more time
Thanks for the memories
Even though they weren't so great
He tastes like you only sweeter"

30 days music challenge - day twenty four

8. května 2015 v 16:38 | Heaven

Den 24. - píseň, která se mi nelíbila, ale teď se mi líbí.

Dlouho jsem přemýšlela, než jsem na nějakou přišla. Je spoustu písniček, ke kterým jsem si dlouho hledala cestu, než jsem si je oblíbila, ale nebylo to tak, že bych je nejdřív nesnášela. Jak už asi víte, dokonce jsem to do této challenge psala, nemám moc v lásce rap, hip hop ani podobné žánry. Ale tato písnička se mi z nějakého důvodu zalíbila. Text je vážně pěkný, to se musí nechat :) Jinak ale toto není můj oblíbený žánr... takže spíše takový výjimka :)

Lipo ft. Yanna - Kruhy

30 days music challenge - day twenty three

4. května 2015 v 15:04 | Heaven

Den 23. - píseň, kterou jsem měla ráda, ale teď ji nesnáším

Koukala jsem na datum zveřejnění této písně na Youtube - říjen 2010. Kolik mi tenkrát bylo.. 13. Jo, to by tak odpovídalo. V téhle době jsem prostě měla ráda úplně jinou hudbu než poslouchám teď. Poslouchala jsem hodně Rihannu, Katy Perry, Keshu a různé další zpěvačky nebo "zpěvačky", jak chcete. Hodně jsem jela různé rádiové songy a tak dále. Jen málo z těch písniček, které jsem měla před lety ráda, jsem si ponechala. A interprety jsem též obměnila, ze "starší" doby zůstala jen Lady Gaga a Paramore. Dneska, když tu písničku slyším, se divím sama sobě, že se mi mohla vůbec líbit. Občas si poslechnu nějakou taneční hudbu, ale ne tohle...

Inna - 10 Minutes

30 days music challenge - day twenty two

1. května 2015 v 17:19 | Heaven

Den 22. - píseň, která ve mně vyvolává nostalgii

Písnička vám podle názvu zřejmě nic neřekne, ale když vám připomenu, že jste ji možná slyšeli ve Shrekovi, určitě si vzpomenete. Shrek patří k několika pohádkám, které jsem si zamilovala už jako malá a stále se na ně ráda podívám. Je vtipná, trochu zamilovaná a hlavně plná úžasných postav. Člověk není na takové animáky nikdy dost starý. Jen mně trochu zklamal ten poslední díl, to už bylo podle mně o ničem. Ale ten první a druhý jsou opravdu úžasné. Proto ve mně tato písnička vyvolává nostalgii, připomíná mi zkrátka dětství. Ale takových bych se našlo ještě pár... :)

Jason Wade - You Belong To Me

30 days music challenge - day twenty one

21. dubna 2015 v 13:21 | Heaven

Den 21. - píseň, kterou poslouchám, když jsem v depresích

Nejprve bych začala tím, že jsem nikdy neměla deprese. Depku, sklíčenost a tak podobně ano, známe to přece všichni, ale ten, kdo byl ve skutečné depresi by se mi asi vysmál, takže to jen tak na úvod. Zadruhé bych chtěla říct, že neposlouchám smutné písničky, protože mi to přijde... trochu na nic, šťourat se ve vlastních pocitech a ještě si prohlubovat "depresi". Chci, aby mi hudba pomohla, protože to od ní očekávám, když si nasadím sluchátka. Prostě potřebuju zvednout náladu a především povzbudit. Takže hledám silné písničky s úžasným textem, do kterého se můžu zaposlouchat a zkoumám, nakolik to ke mně sedí nebo ne. Řeknu to narovinu, netušila jsem, jakou písničku vybrat, tak proto vám sem přidám ještě několik dalších, které najdete v celém článku.

Tohle je písnička, která má dokonalý text a už kolikrát mi pomohla ze špatné nálady. A to je to, co písničky od Fall Out Boy opravdu dokážou. Pušťte si ji, je totiž skvělá :)

Fall Out Boy - Sophomore Slump Or Comeback Of The Year


,,Are we growing up or just going down?
It's just a matter of time until we're all found out
Take our tears, put them on ice
Cause I swear I'd burn this city down to show you the light"

30 days music challenge - day twenty

18. dubna 2015 v 16:17 | Heaven

Den 20. - píseň, kterou poslouchám, když jsem naštvaná

TPR jsem objevila někdy v polovině minulého roku a hodně jsem si je oblíbila. Oproti mému obvyklému typu písniček, které bývají, řekněme, trochu jemnější, je to něco jiného. Ale když jsem naštvaná nebo mám vztek (ale nejen tehdy), pustím si tuhle písničku a rázem se cítím líp. Nevím proč, ale z nějakého důvodu to funguje. Jako kdybych ten vztek převedla na písničku... je to trochu blbost, ale možná tušíte, jak to myslím :D

The Pretty Reckless - Going To Hell


,,For the lies that I make, I'm going to hell"

30 days music challenge - day nineteen

12. dubna 2015 v 14:37 | Heaven

Den 19. - libovolná píseň od oblíbené skupiny

Tak jsem přemýšlela, koho jsem sem ještě nepřídala. Už jsem si některé dny plánovala dopředu, takže zhruba vím, koho z mých oblíbenců budu ještě jmenovat. A kdo tam není? Samostatně se tu zatím nevyskytují Imagine Dragons. Tuto kapelu jsem si oblíbila asi před rokem a opravdu se mi jejich tvorba líbí. Předpokládám, že většina z vás zná Demons a Radioactive, proto sem přidám méně známější píseň, ale o to úžasnější. Dalo by se říct, že patří k jejich nejlepším. Doporučji poslechnout. Když už jsme u názvu písně, úplně z ní dýchá atmosféra Amsterdamu.

Imagine Dragons - Amsterdam,,I'm sorry, mother
I'm sorry, I let you down
Well, these days I'm fine
No these days I tend to lie."

30 days music challenge - day eighteen

10. dubna 2015 v 17:26 | Heaven

Den 18. - píseň od umělce, který nežil příliš dlouho

Nebudeme si nic nalhávat, Nirvanu neposlouchám, ale tohle jsem sem musela dát. Víte, že měl Kurt Cobain nedávno výročí smrti? Nedožít se ani 30 let je v dnešní době docela neobvyklé... Každopádně písničku Heart-Shaped Box mám ráda, takže jestli ji neznáte, určitě si ji pusťte :)

Nirvana - Heart-Shaped Box

30 days music challenge - day seventeen

5. dubna 2015 v 15:35 | Heaven

Den 17. - píseň, kterou by si měl poslechnout každý

Každý má tendenci podstrkovat své oblíbené písničky a interprety ostatním lidem (jinak bychom tu asi nebyli, lol). Otázka ale je, kterou zásadní písničku by měli ostatní znát. Tu, kterou jsem vám vybrala, určitě budete znát, protože je to klasika. Čert vem, že neznáte nejnovější písničku od Katy Perry, ale Brouci... jsou Brouci :) A jestli ji neznáte, pěkně se styďte!

The Beatles - Let It Be


30 days music challenge - day sixteen

4. dubna 2015 v 14:51 | Heaven

Den 16. - píseň od umělce, který má ve stejný den narozeniny

Musela jsem zajít na Osobnosti, abych zjistila, kdo má narozeniny ve stejný den jako já (7.září)... Nakonec jsem vybrala Jakuba Ondru... možná vám to jméno moc neříká, asi proto, že není tak moc známý. Tohle není úplně můj styl, ale docela se mi tahle písnička líbí. Upřímě ale musím říct, že na Tomáše Kluse fakt nemá. A to ani nejsem jeho fanynka :D

Jakub Ondra - Výhledy

30 days music challenge - day fourteen, fifteen

27. března 2015 v 16:18 | Heaven

Den 14. - píseň, která mi změnila život

Dlouho jsem nad tím přemýšlela a nakonec jsem došla k názoru, že taková píseň vlastně neexistuje. Samozřejmě, že existují písně, které mně nějak ovlivnily, ale žádná není taková, že by mi změnila život. Zkuste se mně zeptat za rok nebo dva a třeba už budu mít odpověď. Teď ale skutečně nevím...

Den 15.- píseň, kterou mám momentálně jako vyzváněcí tón

Už je to déle než rok, možná i dva, co jsem si změnila vyzvánění. Měla jsem to klasické jako mají normální telefony a docela mně rozčilovalo. Tak jsem tak přemýšlela, kterou písničku vybrat. Nakonec jsem vybrala takovou, která má výrazný začátek a určitě se mi nebude motat s jinou písničkou nebo nějakým náhodným zvukem. Takže až ji někde uslyšíte na veřejnosti (rádio ji pravděpodobně hrát nebude), dejte mi vědět, protože jsem si tam pravděpodobně nechala mobil... Jo a taky ještě musím zmínit, že vždycky, když sedím u počítače, poslouchám hudbu a tato mi náhodně naskočí, leknu se, že mi někdo volá... :D

Paramore - Playing God

30 days music challenge - day thirteen

22. března 2015 v 13:44 | Heaven

Den 13. - píseň z roku mého narození


Úžasná píseň a dnes už klasika. Možná vám název nic neřekne, ale jsem si jistá, že ji budete znát. A ptáte se na rok? 1997. Jo, 90. léta jsou moje oblíbená éra, ačkoliv jsem z nich sama moc neměla :)

The Verve - Bitter Sweet Symphony

30 days music challenge - day twelve

18. března 2015 v 14:37 | Heaven

Den 12.- píseň, ke které mně přivedl někdo z mých blízkých

Jednou takhle na výtvarce jsme s kámoškou poslouchaly (učitelka nám to klidně dovolí, když děláme co máme) společně písničky z jejího mobilu. No a kromě Lany (což bývá naše časté téma hovorů :D) jsme poslouchaly i další písničky... a tahle se mi zalíbila. Neznala jsem ji, ale oslovila mně. Zpětně jsem si tu písničku dohledala a tak jsem začala poslouchat Arctic Monkeys. Zatím od nich znám převážně novější tvorbu, ale je jen otázkou času, kdy zabloudím hlouběji do minulosti.

Arctic Monkeys - Knee Socks

30 days music challenge - day eleven

16. března 2015 v 15:48 | Heaven

Den 11. - píseň, která mě nikdy neomrzí

Opět se mi těžko vybíralo. To musí být taková píseň, kterou znám dlouho a mám ji stále ráda. Ale zároveň taková, kterou neposlouchám pořád, ale vždycky se k ní vracím. Teď můžu mít 10 oblíbených písniček, které si pouštím stále dokola, ale příští týden to tak být nemusí. K této písni mám silný vztah, protože mně pořád tak nějak doprovází a já se k ní vracím, když potřebuju relaxovat. Ta se jen tak neoposlouchá.

U2 - Beautiful Day

30 days music challenge - day ten

12. března 2015 v 13:44 | Heaven

Den 10. - píseň, která musí být puštěna nahlas


Hudbu si ráda pouštím dostatečně nahlas. Hlavně tedy doma, když například cestuju autobusem nebo vlakem, raději si to trochu ztiším, abych lépe vnímala, co se děje okolo. Tuto písničku jsem vybrala proto, že když si ji pustím, vždycky mně tak nějak ... nabudí. Asi znáte tu náladu, kdy jste naštvaní na celý svět a máte chuť zařvat ,,I don't care..!" Přesně k tomu se hodí. A nezapomeňte zvýšit volume! Mimochodem, videoklip také stojí za to!

Fall Out Boy - I Don't Care

30 days music challenge - day nine

10. března 2015 v 15:24 | Heaven

Den 9. - píseň, jejíž text znám nazpaměť


Většinu textů od Paramore umím nazpaměť. Aby ne, když jsou moje nejoblíbenější kapela. Písnička, kterou jsem vybrala, je z jejich starší tvorby, konkrétně z roku 2007, ale stále velmi aktuální, řekla bych. Když se nad tím tak zamyslím, tak patří k mým nejoblíbenějším od nich...

Paramore - Miracle


I've gone for too long
living like I'm not alive
so I'm gonna stars over tonight
beginning with you and I...

30 days music challenge - day eight

7. března 2015 v 16:37 | Heaven

Den 8 - píseň, kterou si pamatuji z dětství

Mohla bych sem klidně přidat Dádu Patrasovou nebo Šmouli, ale nezacházejme až do takových extrémů. Mám slušnou zásobu songů, ze kterým můžu vybírat, takže to bylo docela obtížné. Enjoy The Silence je pro mně zkrátka srdová záležitost, která nikdy neomrzí (možná jsem si ji měla schovat na jiný den, ale určitě se najde i jiná... :D)

Depeche Mode - Enjoy The Silence

30 days music challenge - day seven

5. března 2015 v 14:15 | Heaven

Den 7- píseň, která mě dokáže rozbrečet


Těch je rozhodně více než jedna a záleží na mé momentální náladě. Včera jsem si tuto písničku pouštěla a vlastně mně nechala celkem chladnou... zvláštní. Ale kolikrát už jsem u ní brečela. Lana je moje oblíbená zpěvačka, zbožňuju její hlas.

Lana Del Rey - Ride


30 days music challenge - day six

3. března 2015 v 14:05 | Heaven

Den 6 - píseň, která mě dokáže rozesmát


Spoustu písniček od Fall Out Boy mi dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Prostě... jen tak. Young Volcanoes jsem vybrala proto, že je extrémě optimistická, nakažlivá a mám za to, že není možné se po ní cítit zle. Pokud si potřebujete zlepšit den, určitě si ji pusťte. A pokud ne, pusťte si ji taky :)

Fall Out Boy - Young Volcanoes

30 days music challenge - day five

1. března 2015 v 17:34 | Heaven

Den 5. - píseň, která mě uklidňuje


Píseň, která je stará už více než 30 let, ale na kvalitě neztratila. Také se řadí do kategorie znám-ji-strašně-dlouho-ale-musela-jsem-ji-znovu-objevit, stejně jako píseň z předchozího dne. Charakteristická melodie této písně mně hodí do pohody vždy, když mám nějaký splín na duši. Je to jedna z těch srdcovek, ke které se budu vždy vracet.

The Police - Every Breath You Take

 
 

Reklama