Srpen 2017

STĚHOVÁNÍ

8. srpna 2017 v 20:00 | Heaven

→→→ http://svetmyslenek.blogspot.cz/ ←←←


Asi jste si toho všimli - kdo by si nevšiml - že v posledních měsících zažívá doména blog.cz menší (či větší) problémy především technického rázu. Myslela jsem, že to přejde a že to nějak vydržím, že se mi nebude chtít učit pracovat s jinou blogovací službou... Jenže to zašlo až moc daleko. Možná jste četli článek u Lúmenn, která tak nějak shrnula myšlenky nás všech. Blog.cz je bohužel dlouhodobě zanedbáván. Jsem tu už dost dlouho na to, abych poznala, že tohle prostředí je zastaralé, administrativa článků je těžkopádná a nenabízí nic nového. Dostali jsme se sice vyjádření od "hlavní vedoucí" Báry, ale přijde mi to spíš ve stylu tak něco napíšu, aby už nepičovali. O reklamách ani nemluvím. Upřímě, Novu moc nemusím a podporovat ji netoužím.

Vyzkoušela jsem si blog na blogspotu a jsem více než spokojená. Líbí se mi to prostředí, je to jednoduché, můžete si to přizpůsobit o něco lépe než na blog.cz a celkově mi vyhovuje. Možná to vypadá, že se začne něco dít, ale spíš mi připadá, že to brzy spadne do starých kolejí, letargie a mumlání si pod vousy. Už jsem se zkrátka rozhodla. V mém životě teď nastanou velké změny a možná získám i novou chuť blogovat v novém prostředí.

Samozřejmě budu nadále navštěvovat vaše blogy, na tom se vůbec nic nezmění!

→→→ http://svetmyslenek.blogspot.cz/ ←←←nedotknutelní

3. srpna 2017 v 19:10 | Heaven |  Filmy
Nedotknutelní/Intouchables
Francie, Velká Británie
Komedie, 2011

Bohatý aristokrat Phillipe je ochrnutý od krku dolu a hledá nového asistenta - ze všech kandidátů vybere toho nejméně pravděpodobného - Drisse. Toho právě pustili z vězení a o péči o ochrnuté lidi neví vůbec nic. Jeho největší předností je optimismus a smysl pro humor. Přesto se mezi tak odlišnými lidmi může vyvinout neobvyklé přátelství.

Tento film je docela populární - jen na ČSFD je hodnocen jako 2. nejlepší komedie. Pro jednou musím s hodnocením plně souhlasit. Když hledám komedii, vybírám pečlivě, protože ne všechen druh humoru mně baví. Výhodou je, že nejde o americký film. Přeci jenom, Američani mají svůj druh humoru, který mi není až tak blízký.

Musím říct, že už dlouho jsem se u žádného filmu tolik nezasmála. Propojením dvou úplně jiných světů dojde ke vzniku tolika absurdních situací... Nejvíce jsem si oblíbila postavu Drisse, který do prostředí upjatých aristokratů vnáší úplně jinou energii, přes kterou se rodina Phillipa a jeho známí nemohou přenést a říkají, že Driss tam nevydrží.

Konec je laděný úplně jinak než zbytek filmu, ale chápu, proč to tak dopadlo... Ještě bych chtěla dodat, že jde o film podle skutečné události, což ho ještě více oživuje. Pokud jste ho ještě neviděli, určitě se mrkněte a neprohloupíte! :)

5/5