Duben 2017

poslední týden na gymplu

28. dubna 2017 v 16:53 | Heaven |  Deník
8 let života. To nemůžete jen tak vymazat.study, motivation, and school image

Tolikrát jsem nadávala, jak mně to tam nebaví, že asi nejsem ten správný člověk pro gympl. Tolikrát jsem se vztekala nad matematikou a nad pitomými pravidly ohledne vcházení do jídelny. Tolikrát jsem si stěžovala, že jsem blbá na němčinu a že ředitelka se zase chovala arogantně.

Tolikrát jsem si říkala, že mám opravdu víc štěští než rozumu. Tolikrát jsme se spolužáky nasmáli na školních výletech. Tolikrát jsem si pamatovala úplný blbosti, které mně pak zachránili už nějaký písemky nebo zkoušení. Tolikrát jsem měla pocit jako bych opravdu někam patřila.

Poslední týden mi z toho bylo trochu úzko. Jako kdyby vás někdo svázal do korzetu a pořád utahoval a utahoval až nemůžete pořádně dýchat. Je to divné říct si, že tohle byla moje poslední vyučovací hodina. A to jich bylo několik tisíc a konec musela přijít ta poslední. V úterý a ve středu písemky, 16. a 17. května ústní a pak sboheeeem navždy. Dobře, na vždy snad ne. Našeho kolektivu jsem si opravdu vážila, i když to nebylo vždycky růžový. Nakonec to ale bylo fajn. Plesy a i další akce probíhaly bez větších hádek.

I přes to všechno jsem ráda, že jsem na našem gymplu byla. Opravdu mi to něco dalo. Hlavně ve věcech, které mně zajímají. Největší paradox je, že nad hlavním vchodem je v latině napsáno "non scholae ed vitae" (a jakožto student latiny vám to i přeložím) - ne škola, ale život (učí). Měli jsme to vmést učitelům do obličeje dřív. No nic.

Dneska jsme měli poslední zvonění. Nemusím snad moc vysvětlovat, co to znamená. Slila jsem dohromady pár hnusných voňavek (fakt to smrdělo) a i přes vyhrožování ředitelky, že ,,jde přece o pověst naší školy!" jsme po studentech různých dalších škol na zastávce stříkali tyhle lektvary. Ve škole jsme bordel dělat neměli, což teda jiná třída porušila, ale nic se jim nestalo. Pak jsme zaspívali rozlučkovou písničku, rozloučili jsme se s třídní, dostali vysvědčení (10 jedniček z 15 haha) a šli jsme na společný oběd. Vyřádili jsme se a bylo to fajn.

Je to vážně divný pocit. Vím, že se tam se spolužáky a učiteli uvidím ještě u maturity, ale stejně... Jedna část života končí, druhá začíná.

playlist - april

23. dubna 2017 v 14:59 | Heaven |  Hudba
Nestíhám moc psát články, ale aspoň stíhám poslouchat písničky. Každopádně tu mám dost novinek, jelikož to letos vypadá na hudební žně (tedy podle mého vkusu :D)

Paramore - Hard Times

Sia - Move Your Body


Marina and The Diamonds ft. Charli XCX - Just Desserts

mlha v srpnu

14. dubna 2017 v 11:22 | Heaven |  Filmy
Výsledek obrázku pro mlha v srpnuMlha v srpnu/ Nebel im August
drama, historický
Německo, Švýcarsko, 2016

Německo, 1940. Opuštěný Ernst Loss již prošel několika výchovnými ústavy a náhradními rodinami a jelikož je podle záznamů moc vzpurný a těžko vychovatelný, dostává se do psychiatrického sanatoria. Ví, že tam nepatří a doufá, že si ho otec jednoho dne vyzvedne. V sanatoriu však nejsou pacienti léčeni, ale poustpně zabíjeni pod vedením ředitele Dr. Veithausera pod nacistickým programem T4. Stále vymýšlí lepší a efektivnější způsoby, jak se pacientů zbavit a očistit tak německou krev..

Na film jsem vlastně narazila náhodou, ale popis mně hnedka zaujal. Nejsem úplně fanda válečných filmů, ve kterých se přímo válčí zbraněmi. Spíše mně zajímají osudy lidí. Pozor, jde o film na motivy skutečné události.

Nebyla jsem filmem šokovaná do té míry, že bych se na něj nemohla dívat a musela ho vypnout. Je tu pár hodně emotivních scén, zvlášť když se začnou projevovat různí pacienti. Film na vás dolehne až o trochu později. Jo, je to náročnější film, ale dá se zkousnout. Já jsem třeba vůbec nevěděla, že se něco takového dělo. Nacisti dělali hodně prasáren, ale tohle... Koukněte se na něj, jde o vážně dobrý film.

5/5

P. S.: už mám dějepis v kapse, což jsem strašně ráda 👍

oblíbené hry do mobilu

9. dubna 2017 v 17:12 | Heaven |  Jiné
Nikdy jsem nebyla extra pařmen. Jediné hry, které mi vydržely, byly Simíci různých generací a Spore. A to už je taky pár let. Postupně jsem přešla k hrám na mobilu. Pár jsem si jich oblíbila a tak mně napadlo, že bych vám je mohla trochu přiblížit. P.S: Všechny hry jsou zdarma pro androidy.

Farm Heroes Saga

Další hra z rodinky podobných "ság" - asi budete znát Candy Crush Saga.... Ta mně ale tolik nebaví. Farm Heroes Saga je docela návyková. První levely jsou opravdu jednoduché, ale postupně zjišťujete, že jste ve 364. kole a nemůžete se hnout dál a hrajete celý týden 1 kolo. Doporučju hlavně těm, kteří nemají rádi, když je hra pořád na něco upozoňuje a zahrají si jen občas.

Výsledek obrázku pro farm heroes saga

historické meme aneb jak se učit na maturitu

2. dubna 2017 v 14:39 | Heaven |  Deník
Vzhledem k faktu, že už ve středu maturuju z dějepisu, začala jsem se intenzivně připravovat. Intenzivní příprava ale zahrnuje i trochu prokrastinace, během které na internetu hledám všechno možné, co by mi mohlo pomoct. Na FB jsem našla stránku Historické meme, která mi během večera přivodila hned několik záchvatů smíchu, proto jsem se rozhodla podělit se s vámi o ty nejlepší kousky. (Všechna autorská práva patří autorům)