unfriended

16. listopadu 2016 v 17:09 | Heaven |  Filmy
Výsledek obrázku pro unfriendedUnfriended/Odebrat z přátel
horor, thriller
USA, 2014
Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků "sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly.

Film je točený zajímavým formátem. A to tak, že vidíte počítačovou obrazovku hlavní hrdinky Blair a všechno, co na počítači provádí. Celý film začíná jako nevinný videohovor našich kladných hrdinů. Postupně se ale ukáže, že nejsou žádní andílci.

Vzhledem k příběhu je formát filmu adekvátní. Občas je ale složité sledovat, co se děje na obrazovce a ještě číst titulky. Možná je lepší pustit si film bez titulků, protože příběh není až tak složitý, takže se nemusíte bát, že se v něm ztratíte.

Nejde o pravý horor, spíš o lekačku pro teenagery, ale stejně jsem měla celkem nahnáno. Hlavní hrdinka, která vypadá na první pohled strašně dobrácky, je úplná blbka, ale jinak jde o příjemný film na nedělní večer odpoledne :)

3/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Shock *Shock | Web | 16. listopadu 2016 v 23:41 | Reagovat

Slyšela jsem o podobném filmu, podobně natočený.. mám ráda takové typy filmů, protože jde vidět, jaký jsou hrozný sr*či dnešní mladý lidi.

2 Ev. Ev. | Web | 18. listopadu 2016 v 18:56 | Reagovat

Na tohle jsem se chtěla podívat, myslím, že jsem si ho i stáhla, ale už jsem si ho nepustila. Možná to někdy zkusím, ale pořád nevím, jestli je to dobrý nápad. Horory už nějakou dobu nesleduji, takže se bojím skoro všeho... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama