tolik nenávisti?

27. srpna 2016 v 18:48 | Heaven |  Něco k zamyšlení
S tím, jak stárneme, se náš pohled na svět mění. Ačkoliv nás rodičovská výchova nějak sformovala, nikdy nemůžeme od ostatních lidí přejímat všechny názory, pokud tedy máme vlastní hlavu.


Kolem nás se děje tolik věcí, že pomalu nevím, jak s tím vším nakládat. Myslím v obecné rovině i v té osobní. Zprávy na nás valí jednu katastrofu za druhou a vypadá to, že na světě nezůstala snad žádná dobrá duše. A pak se ani nedivím, že lidé, kteří tyhle slátaniny každý večer sledují nadávají, jak je tak dnešní svět strašný, za mého dětství... však to znáte. Další z dnešních "trendů" je mít na všechno názor. Pamatujete na ten strašný humbuk kolem Brexitu? Je to dva měsíce a ticho po pěšině. Každý se k tomu hned začal vyjadřovat jako vystudovaný politolog. ,,A co si myslíš o Brexitu?" ... no, sama nevím. Nemyslím si, že mám k tomu příslušné kompetence. Nechci se zapojit do nekončících internetových potyček, kde na sebe autoři příspěvků jen valí špínu. Nemám ani dost informací na to, abych mohla posoudit, jaké budou důsledky. Jenže když nemáte názor, hned se na vás dívají jako na zaostalého blbečka, co snad nemá doma internet a nesleduje zprávy nebo co... Pomalu každý, kdo umí mluvit, číst a psát, se vyjadřuje k uprchlické krizi. Netvrdím, že to není problém, ale lidé, kteří jsou schopní do jakéhokoliv tématu namontovat uprchlíky a svoje rasistický komentáře, jsou nejhorší. A co když hned nechci vyvraždit všechny Araby? Je ze mně sluníčkář, co si je chce nastěhovat domů.

Asi je to všechno v lidech. V tom, jak se k sobě chovají. Když jsem byla v Maďarsku, všichni se k nám, jako k turistům a hlavně cizincům, chovali mile a příjemně. Když jsme něco nevěděli, vysvětlili nám to a domluva byla na dobré úrovni. Na cestě zpátky do Čech jsme se zastavili na benzínce pro kafe. Byl tam automat, na kterém byly napsané instrukce, ale nikde nebyly kelímky. Ženská za pokladnou na nás hned vyjela ,,To si musíte o kelímky říct na pokladně!" a ,,Musíte nejdřív zaplatit u pokladny a pak si natočit kafe!" ... Aha, asi tam chodím dvakrát denně abych to věděla, že? Pokud jde o dobrý dojem, tady se nezadařilo. Taková blbost a jak vám to dokáže zkazit den. Stejně jako zjištění, že člověk, o kterém jste si mysleli, že jednou může být právoplatný člen vaší rodiny, je strašný debil a může si za to sám.

Já nejsem ničím vyjímečná. Přijdu si jako tuctová holka - nejde mi matika, ráda nakupuju, miluju zvířata a poslouchání hudby, ječím, když na mně sedá vosa. Nemám zvláštní talenty ani nadání. Neudělám díru do světa. Nezměním ho k lepšímu, i když bych chtěla. Chci lidem pomáhat, ale nechci si nabít hubu. Což se ale nejspíš stane. Chci dělat pro sebe i pro ostatní to nejlepší. Chci být užitečná. Když už na tom světě jsem, chci, aby to stálo za to. Nejen pro mně. Ale i pro další lidi, se kterými chodíme po stejné zemi. Nemusíme stavět školy v Africe ani skládat básně o neštěstí, stačí, když občas někomu pomůžeme. My jsme ti, kdo tvoří budoucnost a nemůžeme přece dopustit, aby byl svět kvůli lidské hlouposti a sobeckosti ještě horším místem k životu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Susane S. Susane S. | Web | 27. srpna 2016 v 20:40 | Reagovat

Máš pravdu. Já na nějakou uprchlickou krizi a na teroristy nebo džedáisty nebo jak se těm kryplům říká, neřeším, je mi to fuk, ať se pozabíjej .. je mi líto nevinnejch lidí, který musí kvůli zakomplexovanejm blbečkům umírat .. ale jak říkáš my to nezměníme. Tak proč se kvůli tomu nějak trápit

2 Michaela Michaela | Web | 27. srpna 2016 v 21:36 | Reagovat

Skvělý.
Já už zprávy nesleduju, nesnáším to. Buď teroristi, vraždy a podobně další katastrofy kdo to má pořád poslouchat. N jednu stranu se strašně diví jak jsou lidi vyplašení a všichni žijí ve strachu ale co je má uklidnit tyhle zprávy plný tragedií ? Samozřejmě je to strašně co se ve světe děje, ale co já před tou televizí jako s tím udělám když to na mě budou chrlit z každých stran. Co se týče uprchlíků a teroristů a ták taky mám z toho strach to je asi jasný, ale kdybych se pořád měla tím zaobírat tak nedojdu na zahradu ani pověsit prádlo nebo co já vím. A co si budeme povídat.. můj názor.. nevim. Ty co je sem natáhly s otevřenou náručí, můžou si za to samy.  A teď jenom čumí se staženýma zadkama.
Co mi přišlo děsně ''vtipný''.. u nás v malém městěčku málokdy vidím policajty, že by tu měřili rychlost nebo dělali běžný silniční kontroly. Většinou je to spíš tak, že sice policejní auto vidíme někde stát zašité ale ne proto, aby je řidiči neviděli ale proto, aby se mohli v klídku vyspat. A co byl poslední útok ve Francii, tak v rádiích pořád říkali, jak se zvýší bezpečnost a hlídky na silnicích. V ten den jsem šla z práce domů, a cestou jsem potkala snad dvě auta celní správy a několik hlídek na silnicích zrovna v akci. A od té doby ? Ani prd..
A přesně je to všechno v lidech, český národ sám o době je strašně zlej a věřím tomu, že když český turista přijede do jiné země a zažije tam ten přístup a naprosto jinou mentalitu tam tak se ani nedivím, že spousta lidí je  tak znechucenejch Českým státem.. Já mám vždycky strašnou radost, když vidím, že někdo pomáhá druhým stačí jen maličkost.. Ale prostě najde se pár vyjímek lidí s dobrým srdcem. No pak na druhou stranu.. Někdo se může pro druhé rozkrájet ale ty lidí si toho neváží, berou to jako samozřejmost a nedokáží ani upřímně poděkovat.

3 crazyjull crazyjull | Web | 29. srpna 2016 v 0:21 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Ten Brexit a i ti uprchlíci už mě nějakou dobu štvou, pořád o tom někdo mluví a upřímně? Je mi to celkem jedno, protože s tím stejně nic neudělám, tak co do toho mám mluvit. :D

4 Slečna P. Slečna P. | Web | 29. srpna 2016 v 17:50 | Reagovat

Já tuhle uprchlickou krizi nesleduji a když se o tom někdo v mém okolí baví, tak si připadám hrozně špatně, že se o to nezajímám a nic moc o tom nevím. Ale přijde mi to zytečné pořád dokola a dokolečna to rozebírat, protože co s tím udělají normální lidi? Nic. Zase na druhou stranu je mi líto těch, kteří za nic nemůžou, ale...ale...
Vážně nevím, co si o tom mám myslet a tak to myšlení radši přenechám někomu, kdo o tom něco ví!
Skvělý článek :)

5 Eliška. Eliška. | Web | 29. srpna 2016 v 21:20 | Reagovat

Hrozně krásně si to popsala a já tě neskutečně oceňuji za tvůj postoj, že pokud k tomu nemáš správné kompetence a moc o tom nevíš, že se nevyjadřuješ. Kdyby tímhle smýšlením oplývali všichni, svět by byl tak krásné místo. Já už se tyhle věci snažím neřešit, párkrát jsem se zapojila do veřejných diskuzí, mám hrozný zlozvyk hájit všechny, kteří se nemohou hájit sami, což možná pro budoucího právníka není zlé, ale jak si říkala ty, vyšla jsem z toho jako úchylný sluníčkář a mě jako blondýnu samozřejmě znásilní a zotročí jako první. A co je smutnější, tenhle názor má i většina mojí rodiny a zvedá se mi z toho až žaludek.

Brexit je dost dobré téma, ale máš naprostou pravdu s tím, že jen pro politology, my "obyčejní smrtelnící" se můžeme jen modlit, aby podobné referendum nezavedli i u nás.

6 Medvěd Medvěd | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 10:40 | Reagovat

Brexit já osobně neřeším. Podle mě si angláni sami pod sebou podřezali větev a ještě se jim to vrátí. Uprchlíci, ti na mě doléhají jen když vidim tu krávu Merklovou, jinak to nijak extra neprožívám.

7 Chloé Chloé | Web | 30. srpna 2016 v 13:05 | Reagovat

Veľmi pekný článok :) Páči sa mi, akom si sem napísala svoj názor a veľmi dobre sa to čítalo :) Súhlasím však s tebou, no nikdy som si nerobila nejaké názory či už na spomínaný Brexit alebo utečencov

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama