den evropy aneb španělská inkvizice

9. května 2016 v 16:03 | Heaven |  Deník
Před pár týdny jsem psala, že jsme ve škole začali nový projekt s názvem Evropa. Jde o to, že se vylosují skupiny a ty si vylosují stát EU, který budu prezentovat. Na prezentaci je vyhrazený celý den a diváky jsou studenti 1. a 2. ročníků našeho gymplu, případně dalším random škol. Dva přípravné dny proběhly na konci dubna a v pátek a dnes vše vypuklo.
V neděli jsem se důkladně připravovala. Dopisovala jsem scénář, překládala do angličtiny, vyrobila korunu (dole), přichystala další části kostýmu (byla jsem za krále) a připravila pití na občerstvení. Občerstvení bývá totiž ze všeho nejdůležitější. Jelikož vás hodnotí žáci, nejsou moc objektivní a musí se jim to zkrátka líbit a když jim chutná, o to lépe. K pití jsem připravovala horkou čokoládu, kafe a citronovou šťávu, která měla být původně ledovou tříští, což se ale v takovém množství (7 litrů) nepodařilo realizovat.


V neděle večer obyvkle nemůžu usnout a navíc jsem musela vstát už o půl hodiny dříve, abych stihla všechno dopřipravit a být ve škole už na sedmou. Byla jsem ráno jako praštěná. U školy jsem potkala další spolužáky a společně jsme tloukly na dveře, aby nás někdo pustil dovnitř, protože nikdo na zvonky nereagovat. Chtějí po nás, abychom přišli dříve, ale stejně se dovnitř nedostaneme, no není to bezva? Oblékli jsme se do kostýmů, pár věcí jsme upravili a v 9 hodin se začínalo.

Tato písnička hrála po soudu, kdy se návštěvníci nacpávali našim výborným jídlem... musím říct, že už ji nemůžu ani cejtit :D

Náš nápad byl následující - divadelní scénka o španělské inkvizici. Sami jsme tento projekt zažili jako diváci a víme, jaké to je, když vás někdo už 4. hodinu po sobě zahrnuje informacemi a vy si nemůžete ani sednout. Samozřejmě jsme jim něco sdělit museli, jinak by učitel zeměpisu dostal mrtvici, ale na zavařování mozků jsou tu jiní. Byl tu soudce, kat, vyslýchaná čarodějnice a španělská tanečnice, která rozdávala jídlo. Jo a král, to jsem byla já. Moc na vystupování nejsem, proto jsem byla ráda, že říkám jen pár vět. Měli jsme i "mučící nástroje" (nějaké nože, palečnice a tak) a skutečné křeslo s hřebíky, na kterém seděle obžalovaná (měla pod sebou desku samozřejmě). Měli jsme docela dobré zatemnění (jestli se počítají červené krepáky nalepené na oknách), strašidelnou hudbu a upalovací hranici. Jako oheň byl opět použitý barevný krepák... což návšteníky pobavilo :DPřišli k nám i dvě skupiny zahraničních studentů z Erasmu, což bylo docela náročné, protože jsme museli všechno říkat v angličtině... a taky nefér, protože céčko ani déčko nemělo ani jednu zahraniční skupinu, protože ,,nejsou tak dobří v angličtině". Celá organizace je vždycky na nic. Měli jsme mít kolem 12. pauzu, ale žádnou jsme neměli, protože přišly nějaký děti ze základky a neměli je kam dát, tak šli k nám... což se stalo celkem dvakrát... Ale myslím, že jsme měli úspěch. Top 3 státy podle různých lidí byly následující: Malta, Lotyšsko a Španělsko :) Jsem hrdá i na ostatní, protože Malta a Lotyšsko jsou skupiny z naší třídy... Je to opět taková soutěž mezi paralelkami. Většinou v těchto věcech vyhráváme... :D

Nebylo to tak hrozné, jak jsem se obávala. Docela mě to i bavilo. Ale jsem ráda, že jsme skončili relativně brzo (v jednu + úklid), protože jsem děsně unavená a nevím z čeho... A to už jsem měla dvě kafe... Každopádně výsledky hodnocení se dozvíme až na konci školního roku při slavnostním vyhlášení... a jsem zvědavá! :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ootd-konecnal ootd-konecnal | 9. května 2016 v 21:04 | Reagovat

Jak vidím to jídlo mam hlad 😂

2 ootd-konecnal ootd-konecnal | Web | 9. května 2016 v 21:05 | Reagovat

Mimochodem my měli ve skole různé vymene pobyty

3 crazyjull crazyjull | Web | 10. května 2016 v 8:19 | Reagovat

Něco podobného jsme dělali minulý rok na základce. :) Tedy jen pokud jde o to losování států. :D Náš program poté byl jiný. :)

4 *Shock *Shock | Web | 10. května 2016 v 21:36 | Reagovat

Zní to zajímavě, mám ráda takové "představení" jsou skvělé :)

5 sleepywolf sleepywolf | Web | 10. května 2016 v 21:41 | Reagovat

Wow páni, je vidět, že jsi si s tím dala práci, vypadá to skvěle:) škoda, že já na škole nic takovýho neměla vypadá to dost zajímavě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama