nic zvláštního se nestalo, pršelo a pak přestalo

23. října 2015 v 18:39 | Heaven |  Deník
Uplynula už nějaká doba od posledního článku v rubrice "diary". Přesně 21 dní. To je pěkný, že to vyšlo takhle krásně na den, že? Každopádně si myslím, že je dobré občas napsat, co se v mém životě děje. Za předpokladu, že se něco děje. Ok, nebuďme tak nároční. (Nesnáším úvody.)

Taky vás škola občas dohání k šílenství tolik jako mně? Možná je to jenom specialita gymnázií, že nás chtějí unavit k smrti nebo se to děje i jinde? Z některých předmětů (obzlášť chemie a němčina) máme tolik známek, že by vystačily i na příští rok. Když si vezmu, že z chemie píšeme malou písemku každou hodinu a minulý rok jsme psali sotva jednou za měsíc... Jo, nemusíte se tolik bát, že se vám to jednou nepovede, protože máte dalších 20 příležitostí jak to zkazit znovu. Ale berme to z té lepší stránky. Zatím mám nejlepší průměr z chemie za poslední roky. Netvrdím, že předchozí učitelé byli špatní, jen mi současný systém sedí více. Němčina... s tou jsem vždycky bojovala. První rok jsme měli skvělou učitelku. Druhý taky. Třetí už to bylo horší a minulý rok to nový učitel totálně pohřbil. Nic jsme se nenaučili a špatné známky. Poté, co ho ku prospěchu všech vyhodili, na nás připadla dobrá učitelka, která naučí a ještě máme dobré známky. A jde to. Nejsme blbá třída. Prostě jsme jen měli smůlu na učitele.

Tenhle týden byl šílený. Pokud počítám dobře, tak jsme psali 9 písemek. Samozřejmě že bych se na učení mohla úplně vykašlat a říct si ,,nějak prolezu", jenže spoustu věcí se mi může hodit... Dobrá, vzorečky z fyziky mi v budoucnosti moc nepomohou. Ale v mnoha případech si chci sama sobě dokázat, že na to mám. S "volitelnými" předměty z humanitního bloku jsem zatím docela spokojená. Latina není tak šílená, jak jsem se obávala. Jo, asi proto, že máme zatím jen první deklinaci a umíme 20 slovíček.... Myslím, že si více povíme za pár měsíců. Je mi ale jasný, že se budu muset připravovat průběžně, jinak se do toho zamotám a budu nahraná.

zombie and grunge image

Každý měsíc (nebo častěji) máme mít třídnické hodiny. Podle normálního rozvrhu mají být 8. hodinu ve středu, ale kvůli rekonstrukci máme různý přesuny hodin a tak dále, takže ve středu byla už šestou. Řeší se tam různý problémy, na který není o normálních hodinách čas nebo se domlouvá maturiťák. (I když ještě nejste ve čtvrťáku, je dobrý se nad tím začít zamýšlet.) Naposledy se řešila biologie. Systém naší učitelky totiž nikdo nechápe. Uvedu pár příklad: zkouší 20 minut někoho u tabule, nezadá nám žádnou práci a pak si stěžuje, že se bavíme. Okřikuje nás zatímco ten zkoušený se snaží něco vydolovat z hlavy a musí to třeba dvakrát zopakovat, protože učitelka se zrovna zabývala okřikováním spolužáků. A pak si stěžuje, že jsme pozadu. Minulý rok jsme ani nedobrali savce a ona se k ním už ani nedobrala. Jeden by řekl, že v tom případě musí stačit učebnice, když nás nedá žádný další materiál, ale ona tvrdí, že ne. A proč nám tedy ty materiály nedá k dispozici? Já se o biologii nezajímám a nechci z ní maturovat, ale stejně mi to přijde divný. Její prezentace taky nejsou zrovna nijak dobrý. Máme si opisovat a zároveň poslouchat co říká a všechno si psát, což je dost těžký i pro otrkaného gympláka. Protože co kdyby to bylo v písemce? Expertem na nesrozumitelné zadání je totiž ona. Můžu se sice zeptat, ale k čemu je to dobrý, když každému řekne něco jinýho nebo není nic schopná vysvětlit? Třídní s ní mluvila, ale nemyslím si, že se cokoliv změní. Vysvětlete hloupému člověku, že je hloupý...

Skvělá zpráva je, že celý příští týden je volno! Chvilku nebudu myslet na školu, na písemky... až do neděle. Samozřejmě, že už máme dalších 5 písemek naplánovaných. Co plánuju na prázdniny? V pondělí mám autoškolu. Ve čtvrtek objíždím doktory, potom půjdu shánět kabát a následně do autoškoly (vše v jeden den) a jinak se budu flákat, koukat na filmy a seriály, číst povinnou i nepovinnou četbu a psát články a intenzivně odpočívat. Konečně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lia Lia | E-mail | Web | 23. října 2015 v 19:25 | Reagovat

My máme jen prázky od středy do pátka. Nesnášim pondělky, achjo. ale přeju ti to :D To s tou biologií.. Je smutný, já si zase stěžuju, že je toho až moc moc :D té práce při zkoušení :D

2 *Shock *Shock | Web | 23. října 2015 v 23:54 | Reagovat

Máme učitelku, kterou má druhá polovina němčiny - ale když ji máme spojenou, což bylo docela často, tak děs a hrůza. Ona nic nenaučí. Furt si píšou slovíčka, pak z nich píšou a jen každou hodinu slovíčka a test na ně.
Když vysvětluje nějaké učivo, tak to nikdo nepochopí - děkuju za naší učitelku na Nj.

Máme jednu učitelku od které je výklad vážně skvělej, jenže. Mi opisujeme něco a ona nám přitom vykládá a já ji nestíhám poslouchat a zároveň psát :D

Další týden nám nedali ředitelský volno, takže jdeme na 2 dny do školy. (Já vlastně jen úterý).
Jinak bude válendo, venku etc O:)

3 silluety silluety | Web | 24. října 2015 v 13:41 | Reagovat

Přesně tak. Hodněvelká chyba u gymplů :D asi se mi to hodit nebude, ale sama sobě chci dokázat, že na to mám :D a pka jsem se z toho posrala..
jinak asi je to jenom na gymplech.. tenhle týden jsme taky psali z každýho předmětu až na fyziku, tělák a hudebku. Asi to tak je všude no..

4 Andey Andey | Web | 24. října 2015 v 18:31 | Reagovat

Vy se máte celý týden prázdniny. :) My máme prázdniny od středy do pátku a máme slíbené dva testy.
Biologie je můj oblíbený předmět, ale stíhat to, co ten učitel říká je zážitek, protože on pořád mluví, něco napíše na tabuli, pak na tabuli promítá obrázky.
My máme dobrou učitelku na němčinu, ale mám pocit, že nás nic neučím, že všechno umíme ze základky. :)

5 steel32 steel32 | Web | 24. října 2015 v 21:15 | Reagovat

ještě štěstí, že to máme docela fajn ve škole teď, takže asi jenom gymply se rozhodly umučit svoje studenty :DD
a tohle měnění učitelů nesnáším, podle mě je to všechno na učitelích, jak naučejí a známkují :DD teď nám taky změnili učitelku, mám fakt radost :/
a na to volno se neskutečně těším!! :D

6 kelly145 kelly145 | Web | 25. října 2015 v 7:53 | Reagovat

Joooj prázdniny :D také niečo môžem len dúfať

7 ×Invisible girl× ×Invisible girl× | Web | 25. října 2015 v 9:08 | Reagovat

Omg! To chci taky! Prázdniny celý týden! :D Ještě že nemáme biologii :DDD Jinak ti přeju aby sis pořádně odpočinula od školy:)

Taky jsem chtěla sdělit že se stěhujeme^^
http://diarytelainvisible.blogspot.cz/?m=1

8 Pal Pal | Web | 26. října 2015 v 9:54 | Reagovat

Myslím si, že školu nestíhá naprosto nikdo, neboj. My ani nepíšeme tolik testů, ale pořád cítím, jak to ze mě vysává energii (asi se nás v maturitním ročníku snaží šetřit, ale v konečném důsledku pak píšeme mnohem obsáhlejší testy, což mi zas tak moc nevyhovuje : D). s tou biologií je to škoda ůn tihle učitelé jsou na nic, zvlášť, pokud chce z jejich předmětu člověk maturovat. A třídnické hodiny ohledně plesu jsou fajn, ale věř mi, že pak stejně budete všechno vymýšlet a domlouvat na poslední chvíli : D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama