25 days blogging challenge - day seven

16. října 2015 v 17:21 | Heaven |  25 days blogging challenge

věci, které mě dokáží vytočit


Pátek odpoledne, jinými slovy konec pracovního týdne, je výborná doba k takovému "hejtovacímu" článku, protože jste po týdnu unavení, rozmrzelí a zároveň jste rádi, že jsou tu alespoň dva dny volna, kdy si můžete od povinností alespoň částečně oddechnout (to ani nechtějte vědět, co všechno musím udělat za úkoly na pondělí...). S chutí do toho :)

1. lidé na ulici
Ne obecně, ale jen některé tipy. Jsou prostě určitý pravidla (chodit vpravo, z místnosti se nejdříve vychází atd.) a jsou vytvořený z nějakýho důvodu. Potom se potkáte na úzkém chodníčku s paní, která má 2 velké tašky a nemůžete se jí vyhnout, protože skáčete ze strany na stranu jak klokan. Jednou se mi stalo, že jsem šla do školy a viděla jsem sousedku z paneláku, jak venčí psa. Stála na jedné straně silnice otočená směrem k paneláku a povídala si s jinou sousedkou. Pejsek (takový pidižvík) mezitím odhopkal na druhou stranu silnice a vodítko se natáhlo přes celou ulici jako cílová páska. Taky mně vytáčejí lidé, kteří na mně blbě koukají nebo jezdí po chodníku na kole (zvlášť tam, kde je hodně lidí).

2. legíny a pytle
Lépe chápu fyziku než tuhle módu. Myslela jsem si, že pytle jsou jenom na cvičení. I já ho mám, na tělocvik, ale ani za boha by mě nenapadlo dát si ho na záda. Tak zaprvé, ty šňůrky musejí pekelně řezat do ramen a za druhé musí strašně tlačit do zad. Legíny jsou ale největší módní zlo za poslední dobu. Jak těm holkám vysvětlit, že prostě nemají postavu na takto těšný kalhoty? V džínách vypadají asi jinak. Problém je v tom, že legíny se roztáhnou a začínají prosvítat Jako kdyby si někdo vzal punčocháče bez sukně. A více lidem zdůrazní nedostatky zadních partií než přednosti. Nejhorší jsou ty jednobarevné, s potiskem ještě ujdou. Taky by se k něm měli nosit delší trička. Samozřejmě ať si každý nosí co chce, když je mu to pohodlné, ale mějte trochu ohledy na ty, kteří jdou za vámi.


3. opilí lidé na veřejnosti
Peklo. Dobře, jdete chlastat, tak si zalezte někam ke kamarádům na zahradu nebo do hospody, ale nechoďte mezi střízlivé do města. Představte si tu situaci, kdy mírumilovně stojíte na autobusové zastávce spolu s dalšími lidmi a najednou se přitrmácí postarší člověk, mastné vlasy, neupravené vousy, douho neměněné oblečení, kromě alkoholu z něj táhnou cigarety. Něco si mumlá a vy se snažíte koukat kamkoliv jinam, jen ne na něj. Nedejbože, když na vás začne mluvit. A nebo vedle něj musíte stát v autobuse... Občas, když jdu k doktorce, tam potkám dost napitého chlápka, který pořád něco vykládá, pak si na chvilku sedne, pak vstane, napije se, zase něco vykládá a pořád takhle dokola. Spíš mně takoví lidé děsí.

4. (moje) škola
Občas si ve škole připadám jak v sitcomu. Kdybych měla sepsat všechny absurdnosti, které se kdy komu přihodily, vydalo by to na román. Uvedu pár příklad: na začátku školního roku jsme nemohli do šaten, takže jsme si všechny věci nosili do tříd. Ale v šatnách se nic nedělalo. Žádná rekontrukce, žádné malování ani výměna skříněk. Prostě jen tak bez důvodu jsme tam nemohli chodit. Další věc: opravovali se dveře. Staré dveře dovíraly lépe než ty nové. Opravovala se okna: starými okny foukalo méně než novými. Na podzim a v zimě je ve škole šílená zima. Na jaře jede topení na plné obrátky a my se tam skoro upečeme. A víte proč se na podzim tam málo topí? Protože škola ,,minulý rok protopila moc peněz". Proboha, za co?! A to jsem ještě nemluvila o naší učitelce biologie... samostatná kapitola.

5. bulvár
Nejenom magazíny jako Blesk, které rozebírají kdejakou hvězdu nekonečné reality show, ale i některé seriózně se tvářící televizní zprávy. Ano, mám na mysli Televizní noviny na Nově. To je samá vražda, sebevražda, vražda a poté sebevražda, znásilnění, přepadení, tunelování a strašení. Vezmou nějakou informaci, vytáhnou z ní půlku, která zní exkluzivně a šíleně zajímavě, aby to přitáhlo pozornost nic netušících diváků. A to ani nemluvím o "experimentátorech" a jejich slavných pokusech. Podívejte se na ukázku (pozor: hladina blbosti dosahuje smrtelné hranice)


Jsou tu ještě další maličkosti a nesmysly, které mně dokáží kolikrát pěkně rozladit, zvlášť když nemám moc dobrou náladu, ale myslím, že tenhle článek už je dostatečně dlouhý... tak třeba někdy příště :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 16. října 2015 v 17:48 | Reagovat

Lépe chápu fyziku, než tuhle módu, tím si mě opravdu rozesmála :D. A já s tebou plně souhlasím, legíny nenahrazují kalhoty, a to ani v případě, že má slečna perfektní postavu.

2 Lištička Lištička | 16. října 2015 v 17:53 | Reagovat

Legíny má ráda. Teda ne ty průsvitné. Ty mě taky štvou. Teď jsem našla krásné černé a neprusvítají. A nechápou lidí kteří nosí k legínám krátká trička. Já vlastně pořád nosím dlouhá. Škola ...... K tomu se ani nebudu vyjadřovat. Musíme nosit bezpečné přezůvky :-D  Lifdé má ulici mě také švou. Zdá se mi ,že na mě koukají jak kdybych měla na čele něco namalovaný ho.

3 Helizns Helizns | Web | 16. října 2015 v 19:26 | Reagovat

:D Jéé :D Já chci víc perliček ze školy !!

4 Lia Lia | E-mail | Web | 16. října 2015 v 19:28 | Reagovat

Já mám ráda "pytle" :D Pořídila jsem si jeden, adidas a hodně jsem ho používala v létě na výlety :D Samozřejmě nesmí být těžký, ale já byla spokojená :D

Moc si vážím tvého komentáře na blogu. Máš velmi příjemný blog.

5 *Shock *Shock | Web | 16. října 2015 v 20:47 | Reagovat

- Jdu a několik lidí a oni jedou na kole a když se snažíš uhnout, ale nejde to úplně, tak tě ještě seřvou, že neumíš uhnout. Tohle naprosto nenávidim.

- Ty pytle nejsou zas tak řezající do zad, ale nosím ho většinou jen na těláky místo tašek nebo batohů :D Jinak ani moc ne. Spíše mám ráda ty minibatohy, které jsou látkové. Vypadá to skvěle a jsou pohodlné:)
A legíny. Jak na kom sluší, ne každý má boží postavu - to není urážka, ale prostě to vypadá nechutně.
A ještě co nesnáším jsou ty minikrsaťásky, kterým jde vidět zadek.. ok mají třeba pevný zadek, ale ty rozpláclý, hnusný.. to nee :D

- Mě spíš štve, když jsou napitý a furt něco hulákaj nebo na tebe mluví. + jak z nich táhne až nechutně alkohol.

- Škola je jedna velká kapitola. O ní by se mohlo psát klidně 1000 knih.. nikdy by se nedopsala :D
U nás se teď třeba netopilo a všichni mrzly :D Nebo oni topí jen ve třídách, kde je prostě 1.třída až do 9.. ale v učebnách jako je přírodopis, fyzika etc. Tak tam vůbec a tam vždy mrznu :D

- Nova mě moc neštve, spíš noviny, kde ve photoshopu upraví něco, co ani nebylo. Lži, žádná upřímná pravda..

- Skvělý článek ;)!

6 Elis Elis | Web | 17. října 2015 v 11:13 | Reagovat

Jé tak to mě úplně mluvíš z duše, vidím a cítím to stejně, ale co s tím, nedá se to změnit...

7 Andey Andey | Web | 17. října 2015 v 18:33 | Reagovat

To s tím psem by mě nehorázně naštvalo. O té škole mě to dostalo. To by chtělo samostatný článek. :D
Televizní noviny nenávidím. Oni ty informace jenom zbytečně nafukují, aby to znělo zajímavěji a aby v těch novinách něco bylo.

8 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 17. října 2015 v 19:30 | Reagovat

Náhodou já ty vaky mám ráda, vůbec ty šňůrky netlačí. Ale taky je nosím, jen když potřebuji mít sebou jen to nejdůležitější, nechápu spíše když to někdo tahá narvaný každý den do školy- znám takové případy.
Legíny mám popravdě také ráda a nosím je dost často. Ovšem s delšími tričky a svetry.
Jo, škola je mě taky děsně vytáčí. Hlavně náš učitel fyziky. Vždycky se nás ptá, jestli všechno chápeme a když mu řekneme, že ne, tak nám na to odpoví: "Ale to byste už měli vědět." A klidně si tam něco mumlá dál.
No a televizní zprávy televize Nova... K tomu se radši ani nebudu vyjadřovat. :D
-CrazyJull

9 Tereza. Tereza. | Web | 18. října 2015 v 14:17 | Reagovat

Tak v některých věcech s Tebou souhlasím :D Hlavně tedy v té módě vaků na záda :D u nás ve třídě to nosí snad půlka lidí a vypadá to fakt divně jak to mají hrbolatý a přecpaný věcma do školy a nedrží to tvaR :D
A k těm legínám, já je třeba nosím docela ráda :D Jsou takový pohodlný :D Ale dovoluji si o sobě říct, že si to můžu dovolit :D a nejsem v tom jak hora sádla :DD a nosím k nim dlouhý trička :D
Ještě k tomu bulváru, to je taky něco. Mamka to občas kupuje a koliktrát ty titulky :D to je fakt k smíchu .. už neví o čem psát. A nadávám mamce jak to vůbec může číst :D

10 Ellí Ellí | Web | 18. října 2015 v 14:36 | Reagovat

Zajímavý článek :). V některých věcech s tebou souhlasím, v některých ne - třeba co se módy týká :D!
Vaky mám vážně dost oblíbené, do ramen se nezařezávají (vlastní zkušenost :D ).
Legíny mám také ráda, snad můžu říct, že mám i postavu na to, abych je mohla nosit. Spíš mám problém s tím, že moc nevím, s čím je kombinovat... :)

11 Ennie Ennie | Web | 20. října 2015 v 21:06 | Reagovat

1. ano, ano, ano! Chodí se vpravo! Nejhorší je přechod u Vaňkovky v Brně. Ty dveře mě taky občas dokáží vytočit. Taky je naprd, když se lidé postaví na úzké schody a kecají a kolem nich se nedá projít (stalo se mi to nedávno). To samé uprostřed cesty...

Legíny se mi také moc nelíbí. S dlouhým trikem je to OK, ale jinak? Jak na kom no :D.

Bulvár taky nemám ráda. A na televizní noviny se léta už nedívám … vždycky z nich mám divnou náladu - buď smutnou, když se stane nějaké neštěstí … no to je jedno :D. A pouštět si nebudu radši ani ty, co tu sdílíš …

12 M O N I K A M O N I K A | Web | 27. října 2015 v 21:31 | Reagovat

Úplně se vším souhlasím, až na ty legíny, který nosím teda skoro pořád no :-D  :-D Ale jelikož si libuji ve svetrech a mikinách co jsou větší, tak by jsi to možná přežila xDD
No, a ty vaky. Já mám jeden ze zootu a nosím ho třeba na aerobik, na kolo, když máme ty dny na konci šk. roku kdy už potřebujeme jenom pouzdro a mobil... :D Ale nelíbí se mi takový ty nevkusný vaky (potisky hranolek, peněz, koček atd.) To už je moc. Můj je černý s nápisem GO, RUN, FLY...
Vždycky když vyprávím nějaký story ze školy, tak mi to ostatní ani nechtějí věřit... 8-O
A bulvár? No to je hnus velebnosti...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama