easy? - tamara webber

2. března 2015 v 15:07 | Heaven |  Knihy
http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175674/big_easy-x21-175674.jpg
Easy?
Tamara Webber

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...

Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?

Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.

Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.

Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.

Jacqueline se rozešla se svým přítelem. Což pro ni představuje naprostou katastrofu. Dokonalý kluk, se kterým strávila několik let ji opustil aby si mohl nezávazně užívat se spolužačkama. Její nejlepší kamarádka Erin se jí snaží podpořit, ale to Jacqueline nezabrání v tom, aby dva týdny strávila v posteli a nešla do školy. Po návratu zjistí, že propadá a že ji její "přátelé" opustili - zřejmě se s ní bavili jen kvůli jejímu klukovi. Teď je sama. Při odchodu z jednoho večírku se jí pokusí znásilnit Buck, vyhlášený lamač dívčích srdcí. Dokonce by se mu to i povedlo, nebýt jejho tajemného zachránce s úžasným tetováním.

Až nezvykle dlouhá anotace nám knihu dostatečně naspoilerovala, takže jsem svůj vlastní popis příběhu trochu zkrátila. Celkově mně kniha bavila. Dobře se četla, způsob psaní nebyl extra náročný, prostě skvělá odpočinková četba. Tady není moc nutné zapojovat mozek. V některých částech to ani nedoporučuji, aby jste si nezkazili dojem z četby. Například fakt, že Jacqueline přijde po 14 dnech do školy a kvůli jednomu nenapsanému testu propadá. Neznám systém amerických univerzit, ale tohle mi přijde dost divné. Dále je například velmi průhledná ta záležitost s asistentem... dál to nebudu rozvádět, však uvidíte sami.

Jacqueline mi přišla docela sympatická, místy malinko hloupá a naivní. Lucase jsem si docela oblíbila, ale i tak mám raději jiné knížní hrdiny. Ale i mně příběh chytil za srdce. Ovšem nebyla to taková hra na city jako u podobných knih. Překvapivých zvratů se také dočkáme a vyšla z toho pěkná kniha.

4/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristeen Kristeen | Web | 2. března 2015 v 16:59 | Reagovat

Tak to znie teda zaujímavo :) A zvláštne zároveň :)

2 Heaven Heaven | Web | 2. března 2015 v 17:09 | Reagovat

[1]: : ja ji doporucuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama